Ana Sayfa Haberler Qualcomm NXP satın alımındaki son durum ne?

Qualcomm NXP satın alımındaki son durum ne?

qualcomm-globaltechmagazineQualcomm NXP satın alımının durdurulduğunu ve yönetim kurulunun 30 Milyar Dolar değerindeki “Hisseleri Geri Satın Alma Programı”nı onayladığını duyurdu.

Qualcomm bugün dolaylı olarak tamamen sahip olduğu iştiraki Qualcomm River Holdings B.V.’nin, NXP Semiconductors N.V.’yi satın alma işlemlerini durduğunu ve bu kararın hemen geçerli olduğunu duyurdu. Qualcomm River Holdings, satın alma şartlarıyla uygun olarak fesih nedeniyle NXP’ye 2 milyar dolar ödeyecek. Fesih kararıyla bağlantılı olarak Qualcomm River Holdings, daha önceden duyurduğu NXP’nin üstün hisselerini satın almak için sunulan nakit teklifini iptal etti.

Qualcomm Incorporated’ın CEO’su Steve Mollenkopf, konuyla ilgili “Qualcomm Technologies’in hızlı büyümeyi destekleme odaklı ana stratejimiz aynı şekilde devam ediyor. 2018 mali yılı için 2016 mali yılıyla kıyaslandığında yüzde 70 daha fazla olan 5 milyar dolarlık gelir beklentisiyle, gelişen bu sektörlerdeki güçlü ivmemize odaklanmayı sürdüreceğiz. Teknolojik liderliğimizin ve kararlarımızı disiplinli bir şekilde uygulamamızın hissedarlarımız için önemli değerler yaratmaya devam edeceğine inanıyoruz” dedi.