Pazar, Mayıs 19, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

CMC, VERYTECH danışmanlığı ve Dell EMC teknolojisi ile müşteri deneyimini maksimuma çıkarıyor

CMC-Verytech-TechData-DellEMC-GlobaltechmagazineTürkiye’nin en büyük dış kaynak çağrı merkezlerinden olan CMC, müşterilerinin operasyonel ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmek için Dell EMC Unity All-Flash’ı tercih etti.

CMC, tüm iş süreçlerini tek elden, uçtan uca geliştiren ve yöneten bir dış kaynak ve teknoloji şirketidir.

Kendini daha iyi bir müşteri deneyimi yaratmaya adayan, iş ortaklarının gelirlerini artırırken, maliyetlerini ve iş süreçlerini optimize etmelerine odaklanan CMC yıllar içerisinde ciddi bir büyüme gerçekleştirdi ve uluslararası yatırımcıların radarına girdi. Türkiye’deki dış kaynak çağrı merkezi sektöründeki toplam koltuk sayısının yüzde onuna ulaşan ve bu alanda lider konuma yükselen CMC, Ekim 2015’den bu yana ise Orta Doğu ve Avrupa’nın en büyük özel sermaye fonu Mid Europa Partners’ın çatısı altına hizmetlerini sürdürmeye başlayarak, önemli bir finansal gücü arkasına aldı.

Engin-Avci-CMC-GlobaltechmagazineEngin Avcı
CMC Teknoloji Servisleri Direktorü

“Günümüz koşullarında sektörümüzde farklılaşabilmek ve müşterilerimize en iyi hizmetleri sunabilmek adına çıktığımız BT Dönüşümü yolculuğunda iş kritik verilerimiz için veri depolama çözümü olarak Dell EMC Unity All-Flash sistemini tercih ettik.

BT dönüşümü sürecinde sahip olmak istediğimiz esnekliğe, performansa ve verimliliğe Dell EMC Unity All-Flash ürünü ile sahip olduk. BT ekibi olarak gelecek nesil teknoloji ve ihtiyaçlara bugünden hazır olmak stratejik adımlarımızdan biridir.

Verytech danışmanlığı ile başladığımız bu projeyi başarı ile tamamladık ve BT dönüşümü yolculuğumuza sağlam adımlar ile devam ediyoruz. Bu süreçte bize verdikleri destekten dolayı Verytech, Dell EMC ve Tech Data ekiplerine teşekkür ederiz.”

Yusuf-Akardas-Verytech-GlobaltechmagazineYusuf Akardaş
Verytech Bilişim Sistemleri Genel Müdürü

“Verytech Bilişim Sistemleri olarak tamamı mühendis kadromuz ile bilişim sektöründe müşterilerimize seçkin ve katma değerli çözümler sunmaktayız. Veri depolama, sanallaştırma, yedekleme ve iş sürekliliği konularına odaklanmış ve bu alanlarda uzman kadromuz ile sahada birçok değerli projeyi hayata geçirmekteyiz.

Bu projelerden biri de CMC İletişim ile birlikte BT dönüşümü kapsamında Dell EMC Unity All-Flash sistemlerini kullanarak hayata geçirdiğimiz All-Flash veri depolama projesidir. Dell EMC Unity All-Flash ürün ailesi ile hızı, çevikliği, verimliliği ve kolay kullanımı bir arada sunabilmekteyiz.

DellEMC-Unity-GlobaltechmagazineCMC BT ekibi ile birlikte yaptığımız detaylı incelemeler, analizler ve ölçeklendirme çalışmaları sonrasında kurumun ihtiyacına en doğru ürünü fiyat performans kriterlerini de göz önüne alarak konumlandırdık.

CMC BT dönüşüm sürecinde, iş kritik verilerin güvenle depolanması, yüksek performans ile süreçlerinin iyileştirilmesi, esnek mimari ile karmaşık yapıdan daha sade bir yapıya geçilmesi, tekilleştirme sıkıştırma gibi servisler ile en üst seviyede verimliliğe ulaşılması ve bulut entegre bir ürün ile müşterimize yarına hazır olma konularında yardımcı olduk.”

Erdem-Yarim-CMC-GlobaltechmagazineErdem Yarım
CMC Teknoloji Servisleri Müdürü

“Verytech profesyonel hizmetler ekibi ile satış öncesi analizleri ve satış sonrası tüm süreçleri birlikte bir ekip çalışması ile yürüttük. Dell EMC Unity All-Flash ürününün kurulması, devreye alınması ve sistemlerimiz ile sorunsuz olarak entegre edilmesi çok hızlı ve başarılı bir çalışma ile tamamlandı.

Satın aldığımız ürünün yönetim kolaylığı, All-Flash teknolojisi ile sunduğu yüksek performansı, tümleşik yapısı ile SAN, NAS ve Cloud entegrasyonu gibi birçok özelliği ile farklı ihtiyaçlarımıza cevap verebilmesi, tekilleştirme ve sıkıştırma özellikleri ile yüksek kapasite verimliliği sunması bizim bu ürünü tercih etmemizdeki en büyük etkenler oldu.

Dell EMC markasının güvencesi ve Verytech danışmanlığında başarılı bir projeyi hayata geçirmiş bulunmaktan memnuniyet duyuyoruz.”

Turgay-Uludag-TechData-GlobaltechmagazineTurgay Uludağ
Tech Data Dell EMC Satış Müdürü

“Tech Data olarak dünya genelinde Dell EMC ürünlerinin satış ve dağıtımında yetkili distiribütör olarak faaliyet göstermekteyiz. Uzmanlıklarımızla kanal iş ortaklarımızın ve hizmet sundukları müşterilerinin doğru teknolojik alt yapıya sahip olmaları için birlikte çalışmaktayız.

Tech Data olarak yatırımlarla hergün zenginleşen demo ürün parkımız, sertifikalı ve konusunda uzman teknik danışman kadrolarımız ile müşterilerin ihtiyaçları konusunda doğru kararı vermeleri, yeni teknolojileri deneyimlemeleri amacıyla çalışmaktayız.

Tech Data olarak parçası olduğumuz projelerde iş ortaklarımızın ve müşterilerimizin memnuniyetini görmekten dolayı mutluyuz.”

Genel Bakış

Gereksinim:

 • BT dönüşümü sürecinde veri depolama ihtiyaçlarının yapılandırılması,
 • Hizmet sunulan müşterilerin operasyonel ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilme,
 • Veri depolama katmanında yüksek IO performansı ile süreçlerin iyileştirilmesi,
 • İş kritik verilerin güvenle depolanması ve yönetilmesi,
 • Esnek ve entegre mimari ile çeşitli ihtiyaçlara cevap verebilme,
 • Tekilleştirme ve sıkıştırma servisleri ile yüksek kapasite verimliliğinin sağlanması,
 • Bulut entegre bir ürün ile bulut çözümlerine hazır olma,
 • Kolay yönetim ile BT alanında operasyonel yönetim yükünün azaltılması,
 • Gelecekte oluşabilecek kapasite artışı ihtiyaçlarına esnek ve hızlı çözüm üretebilme,
 • Hızlı ve güvenli pro-aktif üretici desteği.

Çözüm:

 • Verytech ve CMC BT ekibi ile birlikte yapılan detaylı incelemeler ve analizler sonrasında kurumun ihtiyaçlarına cevap verecek Dell EMC Unity All-Flash Unified Storage ürünü ile çözüm oluşturuldu.

Avantaj:

 • Dell EMC Unity All-Flash ürünü ile BT dönüşümü yolculuğunda sağlam bir adım atılmış oldu.
 • All-Flash teknolojisi ile çok yüksek performans imkanı elde edildi.
 • Esnek ve entegre mimari ile SAN, NAS ve VMware VVols gibi farklı protokolleri kullanma imkanı sağlandı.
 • Tekilleştirme ve sıkıştırma servisleri ile var olan kapasitenin çok daha üzerinde kapasite kullanımı imkanı ile yüksek verimlilik sağlandı.
 • Kolay ve sade yönetim ara yüzü ile BT ekibine kolaylık sağlandı.
 • Bulut entegre bir ürün ile yeni nesil bulut çözümlerine hazırlık yapıldı.
 • Kullanılan yüksek kapasiteli SSD diskler ile veri merkezinde 2U yer harcandı ve bu sayede elektrik, soğutma ve alan maliyetlerinde büyük tasarruf edildi.
 • Fiyat performans kriterleri göz önüne alındığında çözüm olarak müşteri ihtiyacına en uygun ürün konumlandırıldı.
 • Dell EMC ESRS çözümü ile müşteriye hızlı ve güvenli pro-aktif üretici desteği sağlandı.
 • Genişleyebilir esnek mimari ile hem disk hem de kesintisiz controller yükseltmelerine imkan sunan bir ürün ile yapılan yatırımın gelecekte de korunmasına imkan sunuldu.

Çözüm Bileşenleri:

Dell EMC Unity All-Flash Unified Storage

Teknoloji Makaleleri