Cuma, Nisan 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Optoma, ultra kompakt taşınabilir projektörü ile dikkat çekiyor

Optoma-LV130-GlobaltechmagazineProjeksiyon ve ses ürünleriyle dikkat çeken Optoma, kablosuz kullanım avantajı sunan pilli cep LED projektörü LV130’u Türkiye’de satışa çıkarıyor.

Hareket halindeyken kullanılmak üzere tasarlanan bu küçük projektör etkileyici 80 inçlik bir görüntü sunabiliyor ve çok küçük boyutlarda olması sayesinde bir sırt çantasına kolayca sığabiliyor. Türkiye’de 1.870 TL + KDV fiyatıyla satışa sunulan Optoma LV130, 420 gr ağırlık, hızlı ve kolay kurulum, anında açma / kapama özelliği ve minik kasalı entegre bir hoparlöre sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Tek bir şarjla 4,5 saate kadar kablosuz projeksiyon sağlayan ürünün bataryası bir mobil cihazı şarj etmek için de kullanılabiliyor.

Optoma ev, iş ve eğitim alanlarında çokça tercih edilen DLP teknolojili, yüksek LED aydınlatma oranına sahip ürün gamını genişletmeyi sürdürüyor. Türkiye’de de pek çok cihazını satışa çıkaran şirket son olarak uygun fiyatlı kompakt projektörü LV130’u pazara sunuyor.

Optoma’nın DLP teknolojisiyle geliştirdiği LV130, MHL’yi destekleyen bir HDMI bağlantı noktasıyla kolay bir kurulum sağlıyor. Bu sayede dizüstü bilgisayarlara, mobil cihazlara ve oyun konsollarına bağlanabiliyor. Projektörde bulunan USB bağlantı noktası Google Chromecast’i veya Amazon Fire içeriğini görüntülemek için kullanılabiliyor ve projektörün dahili hoparlörü sınırlı bir alanda makul bir ses çıktısı sunuyor. LV130’un LED ışık kaynağı, 100.000: 1 kontrast oranıyla derin görüntü seviyeleri verirken 30.000 saatlik kullanım ömrü sunuyor. Sadece 400g ağırlığında olan bu ultra taşınabilir projektör, bir spor yayını, film gecesi veya oyun oturumu için küçük taşıma çantasıyla her yere götürülebiliyor.

Optoma Hakkında

Optoma; iş, eğitim, profesyonel ses / video ve ev eğlencesi için dünya çapında lider bir projeksiyon ve ses ürünleri tasarımcısı ve üreticisidir.  Optoma’nın projeksiyon ürünleri üstün görüntü işleme teknolojilerini olağanüstü bir mühendislik ve yenilikle birleştirerek çarpıcı netlikte berrak görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Optoma projektörlerinde Texas Instruments tarafından öncülük edilen DLP® teknolojisi kullanılıyor. DLP teknolojisinde; diğer projektör teknolojilerinde zamanla ortaya çıkan renk bozulması sorununun yaşanmadığı yüksek kaliteli görüntüler elde etmek için milyonlarca ayna kullanılıyor. 2014 yılında California merkezli ‘NuForce’ audio markasını kendi bünyesine katan Optoma sesi önemseyen kişiler için NuForce ses aralığında ürünler de tasarlıyor. NuForce Zarif tasarım ve olağanüstü ses sunmak için üstün kaliteli bileşenlerden üretiliyor.

Optoma Grubu’nun Avrupa, ABD ve Asya’da karasal merkezi bulunmuyor; Londra merkezli Optoma Europe; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’yı (EMEA) kapsıyor. Yerel hizmetler ise Fransa, Almanya, Norveç, İspanya ve Hollanda’daki bölge ofislerinden ve Çek Cumhuriyeti, Dubai, İtalya, Polonya, Rusya, Romanya ve Suudi Arabistan’daki satış temsilcilerinden sağlanıyor. Optoma hakkında ayrıntılı bilgiye www.optoma.com adresinden ulaşılabiliyor.

Teknoloji Makaleleri