Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Kriz döneminde yedekleme konusunu ihmal etmeyin

yedekleme-WD-MyPassportYosi Rafael
Western Digital İsrail ve Türkiye Bölgesel Satış Müdürü

Günümüzde olduğu gibi basit bir virüs, karşılaşma ve selamlaşma şeklimizden, iletişim biçimimize, eğitimden çalışma şeklimize kadar tüm günlük alışkanlıklarımızı değiştirebilir. Bugün yaşadıklarımızla ilgili olarak küresel olarak net olan bir şey var, kendimizi izole etmek.  Kısaca kendi kendini izole etmek ya da yaygın tabiriyle #evdekal hayat kurtarabilir.

Nesnelerin dijital tarafı söz konusu olduğunda, her yıl Dünya Yedekleme Günü’nde (World Backup Day) vurgulandığı üzere, özellikle koronavirüs (Covid-19) günlerinde yaşadığımız gibi zor zamanlarda insanlar hayatlarındaki verilerin artan rolünü görmeliler. İnsanlar bu sayede anlamlı aile anılarından tutun da iş belgelerine kadar oluşturdukları içeriklerini kaybetmemek için düzenli yedekleme yapmanın önemini de fark etmiş olacaklar.

Tüm bunlardan yola çıkarak veri altyapısında lider olan Western Digital olarak, yedekleme çözümlerine gereken özeni gösteriyor ve kullanıcılarımızın gerekliliklerine göre taşınabilir, mobil veya harici gibi çeşitli ürünler sunuyoruz.

Öte yandan, Dünya Yedekleme Günü rakamları bize insanların yüzde 30’unun yaşamlarında hiçbir zaman sayısal verilerini yedeklemediğini gösteriyor. Ancak kötü haber şu ki günümüzde bir dakikada 113 mobil cihaz kayboluyor veya çalınıyor, her 10 bilgisayardan 1’i dijital virüsler tarafından her ay siber saldırıya uğruyor.

Yedekleyin, Güvende Hissedin

Son Covid-19 önlemleriyle birlikte bugün, giderek daha fazla şirket ve ülke yönetimi, insanları evde kalmaya teşvik ediyor ya da evden çalışmayı zorunlu hale getiriyor. Bu süreç de verilerini yedeklemeyen her bilgisayar veya mobil cihaz kullanıcısı için yedekleme macerasına kolayca başlayabilme fırsatı anlamına geliyor.

Küresel olarak #StayHome-#evdekal günlerinde My Passport, iXpand, Çift Sürücü flash diskler ve SanDisk Extreme Portable Pro SSD gibi ürünlerimiz,  verilerin yedeklenmesi ile oluşacak tüm ekstra alan ile kullanıcılara kişisel olarak veya iş ihtiyaçları için daha hızlı ve daha verimli çalışma olanağı sağlarken üretkenliklerini de artırmalarının kapısını aralayacak.

Bunlardan 5 TB’a kadar sunduğu kapasitesiyle en yüksek alanı sağlayan ürünlerden biri olan My Passport sürücüsü, kullanıcıya güvenilir bir arkadaşın elindeki değerli bilgileri ileriye götürmek için özgürlük sağlayan güvenilir, taşınabilir bir depolama alanı vaat ediyor. WD Backup yazılımı ve parola koruması ile mükemmel bir şekilde eşleştirilen My Passport sürücüsü, kullanıcıların dijital yaşamının içeriğini güvende tutmasına da yardımcı oluyor.

My Passport ile Veri Yedekleme ve Koruma Stratejinizi Geliştirin

Kullanıcılar; tabletlerini, cep telefonlarını veya dizüstü bilgisayarlarını en iyi şekilde korumak ve dosyalarının güvenli kalmasına yardımcı olmak adına My Passport ile uygun hale getirilen yedek sürücüleri için bir şifre belirlemeyi asla unutmamalıdır.

Kullanıcılar bu sayede parola korumasını etkinleştirerek ve WD Discovery kullanarak kişiselleştirilmiş bir parola ayarlayıp My Passport parola koruması ve yerleşik 256 bit AES donanım şifrelemesi ile dijital yaşamlarının içeriğini güvende tutabilirler.

Başarılı veri koruması için bir başka önemli bir nokta ise bugünün Coronavirus pandemisi gibi bir kriz döneminde bile düzenli yedeklemeleri ihmal etmemektir. Sistemde otomatik olarak çalışacak şekilde ayarlanabilen WD Backup yazılımı ile birlikte My Passport, kullanıcılara bu konuda da destek sağlar. Kullanıcılar, önemli dosyaları sistemlerinden My Passport sürücülerine yedeklemek için zaman ve sıklık seçimi yapabilir ve böylece oluşturdukları hiçbir şeyin kaybolmayacağından emin olabilirler.

Teknoloji Makaleleri