Ana Sayfa Haberler Citrix’ten ofise dönüşte endişeleri minimuma indirecek uygulamalar

Citrix’ten ofise dönüşte endişeleri minimuma indirecek uygulamalar

citrix-globaltechmagazineDünya çapındaki çalışanların büyük bir bölümü; ofise geri dönüş konusundaki endişesini koruyor ve kendilerini veya ailelerini riske atmadıklarından emin olmak istiyorlar. Citrix adına OnePoll tarafından kısa süre önce yürütülen bir ankete göre ABD’de ankete katılan 2000 çalışanın %64’ü, bir ay veya daha fazla süreliğine geri dönme konusunda kendilerini rahat hissetmediklerini belirtti.  Katılımcıların %3’ü ise COVID-19 salgınının işle ilgili yaklaşımlarını değiştirdiğini ve tam zamanlı çalışmaya asla geri dönmek istemediklerini belirtti. Birçok çalışan, çeşitli sorun ve kaygılarla baş etmek istemiyor. Ancak şirketlerin sorun ve kaygıları en aza indirmesini sağlamak için yapabileceği bazı şeyler var.

Citrix, otuz yılı aşkın süredir dijital çalışma alanlarımızda 400 binin üzerinde küresel kuruluş için esnek ve güvenli çalışma modellerine güç vererek çalışanların ev, ofis veya yolda olduklarına bağlı olmaksızın her yerde, en iyi şekilde performans göstermeleri için gereken tüm araçlara ve kaynaklara sahip olmalarını sağlıyor. Bu konuda şirketlere yardımcı olmaya hazır olan Citrix şirketlere “Güvenlik ve Sağlığı Birinci Planda Tutarak Olağanüstü Bir Çalışan Deneyimi Sunun” diyor.

Citrix Workspace ile şirketler, çalışanlarının en iyi şekilde performans göstermesini sağlayan tutarlı bir çalışma deneyimi sunabilir. Citrix, kuruluşların ofis ortamındaki güvenlik ve sağlık konularına odaklanarak, ofisleri yeniden açmakla ilgili aşağıdaki gibi hayati önem taşıyan görevleri verimli bir şekilde yönetebilmeleri için yeni bazı uygulamaları sunuyor:

 • Çalışanların hazır olup olmadığına ilişkin anketler yürütmek
 • Çalışanların çalışma alanına geri döndüğü andan itibaren onlar için en çok önem taşıyan konuları tespit etmek ve yönetmek (ör: nereye oturacakları veya ekip ve müşteri toplantılarının nasıl gerçekleştirileceği)
 • Güvenlik protokollerini yürütmek
 • Sağlık taramaları ve hastalık beyan süreçlerini gerçekleştirmek
 • Sosyal mesafelenmeyi sağlamak için doluluğu yönetmek
 • Konum eşleştirme ve temas takibi
 • İletişim stratejilerini tasarlamak
 • Değişen İş ve Yaşam Tarzlarına Uyum Sağlamak

 

Kuruluşlar, çalışanlarının ve müşterilerinin değişen ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu yeni özellikleri kısa sürede benimsiyor. City National Bank of Florida (CNB) COVID-19 salgını patlak verdiğinde hizmet verdiği müşterileri, topluluğu ve çalışanlarını korumak amacıyla bankacılık merkezlerindeki fiziksel operasyonlarının kapsamını daraltmak zorunda kaldı. Citrix Workspace kapsamındaki yeni mikro uygulama özellikleri, güvenlik protokollerini sürekli yönetmemize yardımcı olarak çalışanlarımıza ve müşterilerimize güven aşılayacak.”

Uzun soluklu Citrix iş ortağı Hewlett Packard Enterprise da sürece dahil oldu. Şirket, çalışanların temel alanlarda ofise geri dönüşle ilgili görevleri hızlıca ve kolaylıkla tamamlamasını sağlamak için Intelligent Workspace çözümü kapsamında mikro uygulama özelliklerini kullanmayı planlıyor:

 • Çalışan Sağlığı: Ofise varmadan önce hiçbir COVID-19 belirtisinin olmadığını gösteren sağlık anlaşmalarının tamamlanması
 • Akıllı Sosyal Mesafelenme: Binadaki bölümler, ayrı konferans odaları ve paylaşımlı masalar için harita ve doluluk bilgilerine erişim
 • İş Yeri Güvenliği: Binadaki ortak alanların temizlendiğinin doğrulanması
 • İş Yeri için Kişisel Koruyucu Ekipman: Kişisel koruyucu ekipmanın ve sağlığı koruma istasyonlarının konumunun belirtilmesi

Ayrıca Citrix ve HPE işbirliğiyle, Çalışanlar, nesnelerin internetiyle bağlı bina sistemlerini kendi cihazlarından etkileyebilecek. Çalışanlar, entegrasyon ve video analitik platformlarını kullanarak temassız ziyaretçi kaydı ve binaya giriş süreçlerini yönetebilecek.