Ana Sayfa Haberler Vertiv’den sınır bilişime özel yeni mikro veri merkezi sistemi

Vertiv’den sınır bilişime özel yeni mikro veri merkezi sistemi

vertiv-globaltechmagazineKritik dijital altyapı ve süreklilik çözümlerinin küresel bir sağlayıcısı olan  Vertiv sınır bilişimde ve diğer küçük BT sitelerinde hızlı ve kolay kurulum için tasarlanmış, tamamen fabrikasyon bir mikro veri merkezi olan  Vertiv VRC-S’yi tanıttı. Şu anda Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) mevcut olan Vertiv VRC-S, bir kabin güç dağıtım ünitesi (rPDU), Enerji Star 2,0 sertifikalı Vertiv Liebert GXT5 kesintisiz güç kaynağı (UPS), izleme sensörleri ve yazılım ve yüksek verimli, hepsi bir arada BT kabininde yeni Vertiv VRC kabin soğutma sistemi içeriyor.

Vertiv EMEA Entegre Kabin Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alex Pope, “Bir mikro veri merkezini seçmek ve kurmak hiç bu kadar hızlı ve kolay olmamıştı. Hatta bu veri merkezi yeni artırılmış gerçeklik uygulamamızla sanal olarak deneyimlenebiliyor”, diyor. Pope, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Vertiv VRC-S, şebeke gücünüze ve ağınıza basit bağlantı için önceden kablolu izleme ile hem kabin içi soğutma hem yedek havalandırmanın yanı sıra BT varlıkları için enerji dağıtımına güç sağlayan, entegre UPS ile bulunduğunuz yere teslim edilebilen çok verimli bir tak ve çalıştır çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Bu yeni sunuş, Vertiv’in ürün inovasyonu yol haritasının ve pazara giderek daha fazla kullanıma hazır mikro veri merkezi çözümünü getirecek yeni Ar-Ge yatırımlarının stratejik bir sonucu diyebiliriz.”

Perakende mağazaları ve dağıtım, ulaşım, sağlık hizmetleri ve hafif endüstriyel uygulamaları gibi uç dağıtım için ideal olan Vertiv VRC-S, günler içinde teslim edilebilen ve saatler içinde kurulabilen bir dizi önceden oluşturulmuş standart modelde mevcut halde satışa sunuluyor. Vertiv VRC-S mikro veri merkezi, en yeni Vertiv XR app, ile sanal olarak deneyimlenebilir, kullanıcıların tüm ünitenin bileşenlerini kapsamlı bir şekilde keşfetmelerini sağlayan yeni AR destekli mobil uygulama, aynı zamanda çıplak gözle görülemeyen, ancak piyasada benzersiz olan uçtan uca sistem işlevselliği sunan işletim modlarını ve temel özellikleri ortaya çıkarıyor. Vertiv VRC-S’ı hayata geçiren Ar deneyimi hakkında daha fazla bilgi Vertiv websitesinde bulunurken, Vertiv XR uygulaması Google Play (Android) ve Apple App Store (iOS)’dan ücretsiz olarak indirilebilir.

Mikro veri merkezleri kritik, küçük ayak izine sahip bilgi işlem kaynaklarına ihtiyaç duyulan her her türlü sınır bilgi işlem uygulamalarını desteklemek üzere tasarlandı. Ana binaların dışına veya uzak lokasyonlara konumlandırılan tipik olarak daha büyük bağımsız kurulumlar olan prefabrike modüler veri merkezlerinin aksine standart bir BT kabin boyutunda olan mikro veri merkezleri, ofisler, klinikler, perakende satış mağazaları veya diğer ticari veya endüstriyel alanlar gibi ortamlara yerleştirilebilir. Vertiv VRC-S, maksimum güvenilirlik, verimlilik ve kurulum hızı sağlamak için önceden tasarlandı ve fabrikada bir araya getirildi.

Vertiv VRC-S sistemi, verimli hava akışı ve sıcak noktaların önlenmesi için kabin içinde benzersiz bir sıcak/soğuk hava koridoru kullanıyor. Vertiv VRC-S’deki kabine monte soğutma ünitesi, özellikle sınır bilişim BT yükleri için tasarlandı. Ünite, değişken hızlı kompresörlerle birlikte hız kontrollü fanlar kullanarak soğutma kapasitesini gerçek BT ısı dağılımına uyarlıyor, böylelikle eneri tüketimini en aza düşürüyor. Vertiv Liebert GXT5 çevrimiçi çift dönüşümlü yüksek verimli UPS, 3,5 kW soğutma sistemi ve yedek havalandırma dahil olmak üzere tüm endegre bileşenlere güç sürekliliği sağlıyor. Vertiv Geist rPDU, çıkış seviyesi anahtarlamayla güç dağıtımı sağlıyor ve kolay uzaktan izleme, kontrol ve tahmine dayalı bakım için tüm güç ve soğutma sisteminin tek bir IP adresi üzerinden uzaktan izlenmesini ve yönetilmesini sağlayan Vertiv Intelligence Director yazılımına sahip.

The Vertiv VRC-S tüm sistemi kapsayan üç yıllık garantiye sahip. Kurulum ve önleyici bakım hizmetlerini yerel, fabrikada eğitilmiş Vertiv hizmetleri uzmanları ve kanal ortakları aracılığıyla temin etmek mümkün.