Çarşamba, Temmuz 17, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

SOLIDWORKS 2022 tasarımda rekabet avantajını artıracak

dassault-globaltechmagazineDassault Systèmes, dünya çapında milyonlarca yenilik öncüsü tarafından kullanılan 3B tasarım ve mühendislik uygulamaları portföyünün en son sürümü olan SOLIDWORKS 2022’yi tanıttı. SOLIDWORKS 2022, inovasyonu hızlandıran, konseptten üretime kadar ürün geliştirme sürecini kolaylaştıran ve hız kazandıran yüzlerce yeni kullanıcı odaklı özellik güçlendirmesi sunuyor.

Bu bağlamda bir dizi özelleştirilmiş ve esnek çözüm sunan SOLIDWORKS 2022, tasarım, dokümantasyon, veri yönetimi ve doğrulama için her gün kullanılan yetenekleri ve iş akışlarını geliştirmeye yardımcı oluyor. SOLIDWORKS kullanıcı topluluğundan ilham alan yeni iş akışları, yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri sayesinde yenilikçi kullanıcıların daha akıllı ve daha hızlı çalışmasına olanak tanıyor. Bu geliştirmeler yardımıyla, daha az sayıda aşamayla daha kısa sürede daha iyi ürünler yaratılması sağlanıyor. SOLIDWORKS 2022 ayrıca Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunun iş birliği yeteneklerinden yararlanıyor. 3DEXPERIENCE Works çözüm portföyüne bağlanan SOLIDWORKS 2022,  bu sayede kullanıcılara rekabet avantajını artırma olanağı sunuyor.

SOLIDWORKS 2022’de bulunan yenilikler

  • Montaj ve parça tasarımı süreçleri, teknik resim detaylandırma, simülasyon ile ürün veri yönetiminde yeni iş akışları ve özellik geliştirmeleri.
  • Hibrit modelleme ve standartlaştırılmış dış iş grupları oluşturma gibi kısımlarda yeni özellikler.
  • Kısayol çubuğu, yapılandırma yönetimi, geometrik tolerans ve daha fazlası için kullanıcı arabirimi geliştirmeleri.
  • Büyük montaj işleriyle çalışma, STEP, IFC ve DXF/DWG dosyalarını içe aktarma, çizimleri detaylandırma ve ürün verilerini yönetmede fayda sağlayan yeni kalite ve performans iyileştirmeleri.
  • Kullanılan modlar ve ayarlar hakkında endişeye yer bırakmayan otomatik montaj performansı optimizasyonu.
  • Geliştirilmiş görüntü tepki süresi ve kalitesi sayesinde bugüne kadarki en hızlı grafikler.
  • İnovasyonu ve karar verme sürecini geliştirmek için 3DEXPERIENCE platformunun iş birliğine dayalı dijital ortamına erişim olanağı.
  • Tasarım, mühendislik, simülasyon, üretim ve yönetim için genişletilmiş uygulamalardan oluşan bulut tabanlı 3DEXPERIENCE Works portföyüne erişim olanağı.

Teknoloji Makaleleri