Ana Sayfa Haberler Vestel’den Android TV Geliyor

Vestel’den Android TV Geliyor

vestel_globaltechmagazineVestel inovasyon alanındaki adımlarına bir yenisini daha ekleyerek Android TV™ platformunu destekleyen UHD televizyonlarını ve uydu alıcı cihazlarını tüketicilerinin beğenisine sunuyor.

Vestel’in Android TV özellikli yeni  televizyonları ve uydu alıcı cihazları , kullanıcı dostu  TV yazılımını Android ekosistemi ile bütünleştirerek mükemmel 4K/UHD görüntü performansı sunuyor. Bu ürünlerde yer alan akıllı içerik arama ve öneri servisi kullanıcılara günlük  TV yayın akışı, geçmiş programlar ve film/dizi servisleri üzerinden zengin içerik tavsiyelerinde bulunuyor. Dijital TV platformları da fark yaratmak amacıyla bu içerikleri kendilerine gore geliştirip zenginleştirebiliyorlar. Android™ ekosistemindeki uygulamalar ve oyunlar bu Vestel ürünlerinde  klavye, oyun konsolu, akıllı telefon ve tablet gibi cihazların da desteğiyle sorunsuz ve keyifli bir şekilde kullanılabiliyor.

Dünya genelinde bir milyar adetten fazla aktif cihazda kullanılan Android’in küresel anlamda en hızlı büyüyen ekosistemlerden biri olduğuna dikkat çeken Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan şunları söyledi: “Bu platform, ödüllü akıllı telefon ve tablet serilerinin ardından Vestel’in Android portföyündeki en yeni adımı. Vestel olarak bu ekosistemde televizyon çözümlerinin de sağlam bir yer edineceğine inanıyoruz. Android TV ile çalışan ürünlerimiz, içeriğe kolay ulaşmanın yanı sıra tüketicilere en keyifli TV izleme deneyimlerden birini yaşatacak. Bu ürünler Vestel’in zengin çeşitliliğe sahip dijital TV çözümlerinde yeni bir kilometre taşı  oluşturacak.”

Dahili 802.11 ac Wi-fi ve geniş bant tuner (Full Band Capture Tuner) destekli Vestel Android TV ürünleri uyumlu diğer TV cihazlarına yayın aktararak aynı anda birden fazla kanalı izleme imkanı sağlıyor. Ayrıca yayınları ister sabit disklere ister ağdaki depolama aygıtlarına kaydederek kullanıcılara zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın eğlenceli bir TV deneyimi sunuyor.