Pazar, Haziran 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

SanDisk’ten Veri Erişimini ve Paylaşımını Kolaylaştıran Son Teknoloji

sandisk_globaltechmagazineSanDisk, mobil cihazlarla çekilen fotoğraf ve videoların yönetimini kolaylaştıran iki yeni mobil flash sürücüyle kullanıcıların karşısında.

Bellek depolama çözümlerinde dünya lideri SanDisk (NASDAQ: SNDK), bugün tüketicilerin en sevdiği cihazlarda yakaladıkları görüntüleri kolaylıkla yönetip transfer edebilmelerini sağlayan iki yeni mobil bellek çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu. Şirketin Type C bağlantılı cihazlar için ideal olan C Konektörüne sahip ilk Dual USB Sürücüsü ve iPhone/iPad için özel olarak üretilmiş 128GB iXpand™ Flash Sürücüsü, kullanıcıların mobil cihazlarından Mac’e veya bir kişisel bilgisayara çok kısa sürede ve kolaylıkla içerik transfer etmelerini sağlıyor.

IDC’nin güncel raporlarından biri, bu yıl 1.6 trilyon fotoğraf çekileceğini ve paylaşılacağını tahmin ediyor. 10 fotoğraftan yedisi, mobil bir cihaz kullanılarak çekilecek. Yükselen bu trend ışığında kullanıcılar, ellerindeki içerikleri birden fazla cihaz ve işletim sisteminde kesintisiz, güvenli ve sezgisel bir şekilde birden fazla cihaz ve işletim sistemi üzerinde paylaşmak isteyecek.

SanDisk Ürün Pazarlama Başkan Yardımcısı Dinesh Bahal, “Mobil cihazlarla çekilen görüntüler her geçen gün artarken, kullanıcıların da bu içerikleri yönetme konusunda ne kadar istekli olduğunu görüyoruz. Araştırmalarımız, ABD’deki akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 82’sinin fotoğraf, video, müzik ve diğer dosya paylaşımlarının kendileri için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. Yüzde 67’si ise, bu dosyalar için yeni ve daha basit bir yöntem bulmak istediğini belirtiyor. Biz de transfer sürecini sadeleştirmek ve daha geniş bir depolama kapasitesi sunmak amacıyla bellek çözümlerine odaklanarak kullanıcılarımızın muhteşem anlarını fotoğraf ve video karelerinde saklamalarına yardımcı olmak istedik” diyor.

C konektörüne sahip ilk Dual USB sürücüsü

Strategy Analytics’in güncel bir raporuna göre, 2016 yılında handset cihazların yüzde 12’si C konektörlerine sahip olacak. Bu yeni platforma yönelik artan talebi değerlendiren SanDisk, C konektörüne sahip ilk USB flash sürücüsünü, ilk etapta 32GB kapasiteyle piyasaya sürdü. Yeni nesil cihazlar ve PC/Mac bilgisayarlar arasında hızlı ve kolay transfer için yeni Dual USB Sürücü’nün bir ucu C konektörü, diğer ucu ise USB 3.0 olarak tasarlandı.

C konektörlü yeni Dual USB Sürücü, aynı zamanda kullanıcılara mobil cihaz hafıza ve depolama yönetimi kolaylığı sunan SanDisk® Memory Zone uygulamasıyla uyumlu çalışıyor. Google Play’den ücretsiz olarak indirilebilen ve kullanıcıların verilerinin yerini tespit etmesini, düzenlemesini, transfer etmesini ve yedeklemesini sağlayan uygulama, Android™ temelli cihazların neredeyse tamamıyla uyumlu. Cihazda internet bağlantısı varken Memory Zone uygulaması otomatik olarak açılıyor ve kullanıcıların mobil cihazlar ve sürücü arasında kolaylıkla içerik transferi ve yönetimi yapmasını sağlıyor.

iPhone ve iPad için yüksek kapasiteli yeni 128GB iXpand Flash Sürücü

SanDisk’in popüler iXpand Flash sürücüsü, herhangi bir kablo, ön ayar, internet bağlantısı, veri yakalama veya bant genişliği kısıtlamaları olmadan, iPhone veya iPad cihazlardan Mac’e veya kişisel bilgisayarlara hızlı bir şekilde fotoğraf ve video aktarımı için geliştirildi. Kullanıcıların talepleri doğrultusunda harekete geçen SanDisk, 128GB’lik yeni iXpand Flash Sürücü’yü piyasaya sürdü. 128GB modelleri, yeni iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air 2 veya iPad mini 3 ile kullanıldıklarında yeni iXpand Flash Sürücü, fotoğraf, video, müzik ve diğer multimedya dosyaları için ayrılan mevcut depolama alanını ikiye katlıyor.

iPhone ve iPad kullanıcıları için App Store’da yerini alan iXpand Sync uygulaması, kullanıcıların otomatik olarak fotoğraf ve videoları senkronize etmesini, yedeklemesini ve transfer etmesini sağlıyor. İyi reyting alan uygulama, iXpand Flash Sürücü iPhone veya iPad’lere bağlandığında otomatik olarak çalıştırılıyor.

iXpand Flash Sürücü, aynı zamanda AVI, MKV ve WMV gibi PC dostu farklı formatlar da dâhil olmak üzere, video ve müziklerin doğrudan sürücü üzerinden kolaylıkla oynatılmasına yardımcı oluyor.

iXpand Sync uygulaması kullanıcıların, iOS 8 ile çalışan iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPad Air 2 ve iPad mini 3’te yer alan Apple’ın Touch ID parmak izi kimlik sensöründen de maksimum avantaj elde etmesine yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılar, popüler uygulamaları kullanarak sürücü üzerindeki dosyaları açabiliyor, bu uygulamalar yoluyla oluşturulan içerikleri doğrudan sürücüye kaydedebiliyor ve sürücüdeki hassas veri ve dosyalarını şifreleyip gerektiğinde şifreyi kaldırabiliyorlar.

İki yıllık garanti belgesiyle birlikte gelen C konektörüne sahip 32GB’lık SanDisk Dual USB Sürücü ikinci çeyrekte dünya çağında satışa çıkacaktır.

İki yıllık garanti belgesiyle birlikte gelen ve iOS 8 veya iOS 7 ile çalışan iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 5, iPad Air 2, iPad Air, iPad mini 3, iPad mini 2, iPad mini, iPod touch (5. nesil) cihazlar ile uyumlu olan iXpand Flash Sürücü ise, 16GB, 32GB, 64GB ve 128GB seçenekleriyle tavsiye edilen 59.99 – 149.99 dolar satış fiyatlarıyla satılacaktır. 128GB’lık sürücü şu anda www.SanDisk.com üzerinden satın alınabilmektedir ve önümüzdeki aylarda da dünyanın önde gelen perakende noktalarında satışa çıkacaktır.

Teknoloji Makaleleri