Cuma, Haziran 14, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Samsung Duyan Eller’e Rekor İlgi

samsung_globaltechmagazineSamsung Electronics Türkiye, işitme engellilere özel görüntülü çağrı merkezi hizmeti “Samsung Duyan Eller”i duyurmak üzere işitme engelli Muharrem Yazgan’a sürpriz yaptığı tanıtım filmiyle rekor ilgi gördü. Film, dijital mecrada yurtiçinde ve yurtdışında 10 milyon kişiye ulaşırken; sosyal medyada 1 milyonu aşkın beğeni ve onbinlerce yorum aldı. Samsung, bu bağlamda sosyal sorumluluk alanındaki iletişim kampanyaları özelinde, Türkiye için bir ilke imza atmış oldu.

Samsung Electronics Türkiye, işitme engelli bireylerin karşılaştıkları zorluklara dikkat çeken “Samsung Duyan Eller” tanıtım filmiyle dijital mecrada 10 milyon kişiye ulaştı. Kalabalık bir ekip tarafından gerçekleştirilen 1 aylık bir çalışmanın eseri olan sürpriz film, 2 dakika 45 saniyede anlatmayı başardıklarıyla, sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Samsung’un Muharrem’e sürprizi, 1 milyonu aşkın beğeni aldı

Samsung’un Facebook, Twitter ve Youtube sayfaları üzerinden, “Her şey Muharrem’e engelsiz bir gün yaşatmak için” başlığıyla paylaşılan ve milyonlarca kişinin izlediği film, 1 milyonu aşkın beğeni aldı.
Dijital ve görsel medyada “Yılın En Duygusal Sürprizi” olarak nitelendirilen kampanya filmi, evden ablasıyla çıkan Muharrem Yazgan’ın mahallesinde, fırıncıdan taksi şöförüne, temas kurduğu herkesin onunla işaret diliyle konuşması karşısındaki şaşkınlığını ve duygularını aktarıyor…

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung:

“Samsung Türkiye’de doğan Samsung Duyan Eller her aşaması ile bizlerde, devamında ise tanıtım kampanyasıyla toplumda ve hatta buralardan çok uzaklarda gerek Kore’de gerek dünyanın farklı noktalarında çok önemli bir farkındalığın oluşmasına vesile oldu.”

Samsung’un teknoloji dünyasındaki inovasyonlarıyla insanlara ve toplumlara fayda sağlamayı hedeflediğine dikkat çeken Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung,  “Yeniliklerimizi ve hizmetlerimizi toplumun her kesimine ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda, Samsung Türkiye olarak işitme engelli kullanıcılarımızın iletişimdeki bariyerlerini kaldırmak üzere görüntülü çağrı merkezimiz ‘Samsung Duyan Eller’i hayata geçirdik. Samsung Türkiye’de doğan Samsung Duyan Eller her aşaması ile bizlerde, devamında ise tanıtım kampanyasıyla toplumda ve hatta buralardan çok uzaklarda gerek Kore’de gerek dünyanın farklı noktalarında çok önemli bir farkındalığın oluşmasına vesile oldu. Çalışmanın gördüğü bu yüksek ilgiden ve bu konuda aldığımız dönüşlerden ötürü çok mutluyuz.”

Kullanıcıların www.samsungduyaneller.com adresi üzerinden ulaşabileceği çağrı merkezi, işaret dili bilen yetkililer ile görüntülü görüşme imkanı sunuyor. İşitme Engelliler ve Aileleri Derneği’nin katkıları ile hazırlanan tanıtım filmini aşağıda izleyebilirsiniz.

Teknoloji Makaleleri