Pazar, Mayıs 19, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Sony Yeni 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektörü’nü Milano Tasarım Haftası’nda Görücüye Çıkarıyor

sony_globaltechmagazineSony, zarif 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektör’ünü 2015 yazı itibariyle Avrupa genelinde piyasaya sunacağını duyurdu. 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektör’ün (LSPX-W1S) tanıtılması, Sony’nin Life Space UX yaklaşımının vücut bulması ve yaşam alanlarını zenginleştirilmiş deneysel ortamlara dönüştürerek yeni bir kullanıcı deneyimi sunan bu vizyonu gerçekleştirmek için ilk adım olma özelliğini taşıyor.

Zengin bir tasarım mirasına sahip olan Sony, neredeyse yetmiş yıldır vizyoner tasarımlar sunmak için son teknolojiyle el işçiliğini birleştiriyor.

Ödüllü tasarım

Sony, 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektör ile hem kullanımı kolay hem deneyimlemesi güzel bir formatta yüksek teknoloji performansını ve zarif tasarımı bir araya getiriyor. Bir duvarın ayağına yerleştirildiğinde projektör, 4K Ultra Yüksek Çözünürlüğe sahip (Full HD netliğinin dört katı) 147 inçlik bir görüntü yansıtabiliyor; böylece filmlerin ve spor etkinliklerinin büyük ölçekte görünmesini sağlıyor. Yakın zamanda Red Dot Ödülü (Ürün Tasarımı 2015, En İyilerin En İyisi) ve 2015 iF tasarım ödülü kazanmış olan projektör, kullanılmayan alanı duvar boyutunda bir palete çevirerek yaşam alanlarını gelişen ortamlara dönüştürüyor.

Boş duvarlar, yüksek çözünürlüklü “eğlence alanlarına” dönüşerek sinema benzeri film ekranları, en sevilen sanat eserlerini göstermek için galeri duvarları ve hatta uzak yerlere açılan sanal pencereler oluyor ve etkileyici, göz alıcı görselliğe sahip benzersiz eğlence deneyimleri sunuyor. Projektör, göz alıcı parlaklığa ve renk doğruluğuna sahip bir görüntü yaratmak için Lazer Işık Kaynağı’nı kullanıyor. Lazer Işık Kaynağı, maksimum parlaklığa geleneksel projektör lambalarından daha hızlı ulaşıyor ve on kata kadar daha uzun süre dayanıyor. 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektör’ün şık, mobilya görünümlü tasarımı mevcut yaşam alanıyla uyum sağlayarak Sony’nin hem biçim hem işlev yönünden tatmin edici, örnek niteliğinde tasarıma olan bağlılığını gösteriyor. İşlenmiş alüminyum kaplaması ile oturma odalarında lüks bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Hoparlör birimi, dışarıdaki kabloları ortadan kaldırıyor; kabin birimi, düzenli depolama için diğer ev elektroniği cihazlarını barındırıyor. Hepsi bir arada tasarımı sayesinde kapalı olduğunda mobilyanın zarif bir parçası gibi görünüyor.

Her mimari ortama uyan kolay kurulum

Kurması ve çalıştırması kolay olan projektör; benzersiz duvar ayağından yansıtma özelliğiyle, önceki geleneksel projektörlerin aksine hiçbir kurulum konstrüksiyonu gerektirmiyor. Aynı zamanda görüntüleyicilerin, yansıtılan görüntü üstüne düşen gölgelerle resmin kesintiye uğraması konusunda endişelenmesi gerekmiyor.

Ürün Müdürü Thomas Issa, “4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı Projektör, sadece Sony’nin sunabileceği tamamen yeni ve yenilikçi bir eğlence deneyimi sağlıyor. Amacımız, evinizin tasarımını ve teknolojiyi güzel ve sorunsuz bir deneyim için birleştirerek geleneksel sınırların dışına çıkmak. ABD ve Japonya’da ürünlerin piyasaya sunulmasının ardından Avrupa’dan çok yoğun talep aldık ve bu devrim niteliğindeki projektörü, son teknoloji tasarımını ve ürün yeniliğini arayan müşterilerimize sunmaktan mutluyuz.” diyor.

Hem 4K SXRD™ lazer ışık kaynağı teknolojisi tabanlı tam özelleştirme hem de ultra kısa yansıtma açısı teknolojisi arayan tüketiciler için kompakt VPL-GTZ1 projektör de mevcut. 4K Ultra Kısa Yansıtma Açılı projektör, 15-19 Nisan 2015 tarihlerinde Milano Tasarım Haftası boyunca The Cinema by Tom Dixon’da sergilenecek.

Teknoloji Makaleleri