Pazartesi, Haziran 24, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Melek Yatırımcı Olmak Bir Adım Ötede

bicangel_globaltechmagazineTürkiye’de girişimcilik ekosisteminin sağlıklı büyümesine destek veren BIC Angel Investments, melek yatırımcı olmak isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyenlere yönelik özel bir üyelik modeli hayata geçirdi. Türkiye’de bir melek yatırım ağı tarafından ilk kez uygulamaya sokulan bu modele dahil olan melek yatırımcı adayları katılım ücreti ödemeyecekler.

Genç ve dinamik yapısıyla dünyadaki gelişimi yakalamaya çalışan Türkiye’de yatırım ve girişim ekosistemi her geçen gün  büyüyor. Başarı hikayelerinin daha çok konuşulmaya  başlanmasıyla birlikte  sektöre olan ilgi artıyor. Bu ilginin ve gelişimin sağlıklı olması için girişimcilere yönelik StartNow101 programını uygulamaya sokan  BIC Angel Investments şimdi de yatırımcılara yönelik bir model başlattı.

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı Yılın Melek Yatırımcı’sı ödülünü de kazanan BIC Angel Investments’ın yönetim kurulu başkanı Dr. Joachim Behrendt, sunucakları model ile melek yatırımcı olmak isteyen ancak nereden başlayacağını bilemeyen yatırımcıları hedeflediklerini dile getirdi. Joachim Behrendt, bu model ile Türkiye’deki melek yatırımcı sayısını artırarak melek yatırımcılığı ekonominin bir lokomotifi olarak büyütmek istediklerini söyledi.

Deneme üyeliğine katılmak isteyen yatırımcılardan katılım ücreti almayacak olan  BIC Angel Investments bu modele dahil olan yatırımcılara  ikinci ve üçüncü tur yatırım görüşmelerine katılma ayrıcalığı ve bu görüşmelerde ortaya konulan rakip analiz ve finansal analizlere ulaşma imkanı sağlayacak. Ayrıca deneme üyesiyken görüşmelerine katıldığı ve isteğe bağlı olarak beğendiği girişimlere yatırım yapabilme fırsatı da sağlanacak.  Deneme üyeliği istenildiği zaman tam üyeliğe dönüştürülebilecek ve bu şekilde tam üyelik öncelik ve avantajlarından yararlanabiliyor duruma gelinebilecek.

Teknoloji Makaleleri