Cuma, Şubat 23, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

WD Dünyanın En Çok Satan Taşınabilir Sabit Sürücüsünü Yeniden Tasarlıyor

wd_globaltechmagazineBir Western Digital (NASDAQ: WDC) şirketi ve depolamada dünya lideri olan WD®, bugün, yeniden tasarlanmış My Passport® Ultra sabit sürücülerini ve Mac sürücüler için My Passport’u tanıttı. Güncel 7nci nesil My Passport serisiyle beraber, My Passport Ultra ve Mac’ler için My Passport taşınabilir sabit sürücüleri, 3 TB[1]’a kadar kapasite ve dört şık rengiyle[2] – Klasik Siyah, Parlak Beyaz, Vişne ve Parlament Mavisi – satışa sunuldu. WD, ayrıca yeni opsiyonel aksesuarı olan WD Grip Pack’i de tanıtıyor. WD Grip Pack, değişik renklerde olup, sürücüyü çevreleyen ve kullanıcıların My Passport sürücülerini kolay bir şekilde kişiselleştirmelerini mümkün kılan yumuşak bir banttır.

WD Markalı Ürünlerden Sorumlu Ülke Müdürü Belma Oğur, “Eskisinden daha fazla fotoğraf çekilmesinden ötürü, yüksek kapasiteli, her yere taşınabilir güvenilir bir harici depolama çözümüne sahip olmak önemli hale geldi. Yeni nesil My Passport sürücüleri, daha kolay yedekleme deneyimi, güvenlik için donanım tabanlı şifreleme ve eskisinden daha yüksek kapasite sunuyor.” Kullanıcılar, ürünün renkleri ve WD Grip Pack ile kişisel stillerini ortaya çıkarırken, tüm içeriklerini ceplerinde taşıyabilirler.” dedi.

My Passport Ultra taşınabilir sürücüleri 3 TB, 2 TB, 1 TB ve 500 GB kapasite ve yazma hızına veya işlemci faaliyetine etki etmeden yüksek seviye güvenlik sağlayan, 256-bit AES donanım şifreleme[3] özelliği ile geliyor. My Passport Ultra’nın yanlış ellere geçmesi durumunda 256-bit AES donanım şifreleme, sadece kullanıcılar tarafından bilinen bir şifre ile dosyaları, klasörleri, fotoğrafları, videoları ve müzikleri koruyor. Saniyede 5 gigabit’e kadar USB 3.0 uyumluluğu hızlı veri transfer oranı sağlarken, geriye dönük olarak USB 2.0 ile de uyumludur. Mac için My Passport taşınabilir sürücüleri 3 TB, 2 TB, 1 TB kapasitelerde ve USB 3.0 bağlantılı 256-bit AES donanım şifreleme özelliği ile sunulmuştur.

My Passport Ultra’ya özel, ayrıca satılan WD Grip Pack aksesuarı, beş farklı rengiyle (kül, antrasit, mor, açık mavi ve fuşya) ve My Passport Ultra sürücülerin dört renginden birine sarıldığında kullanıcılara toplamda 20 olası renk kombinasyonu sağlar. 18 inç düz USB 3.0 kablosuyla WD Grip Pack, şık bir çözüm sunuyor.

My Passport Ultra’nın içinde bulunan WD Backup yazılımı, verilerinizi korumak için bir yedekleme planı oluştururken aksaklıkları azaltmaya odaklanan basit kullanımlı bir uygulamadır. Cihazların %31’inin kullanım süresi boyunca bir noktada kötü amaçlı yazılımlara maruz kaldığı düşünüldüğünde, verilerin My Passport gibi ikinci bir cihaza güvenle yedeklenmesi değerli içerikleri saklama anlamında önemlidir.

Fiyat ve Bulunabilirlik

My Passport Ultra ve Mac için My Passport taşınabilir sürücüler Haziran ayı içerisinde seçkin satış noktalarında yer alacak. My Passport Ultra ve Mac için My Passport’un tavsiye edilen perakende satış fiyat aralığı kapasiteye bağlı olarak (3 TB kapasite bir sonraki ay satışa sunulacak) 79.99$ ila 229.99$ arasındadır.

Hem My Passport Ultra hem de Mac için My Passport 3 yıl sınırlı garanti kapsamındadır. WD’nin sınırlı garanti ile ilgili şart ve koşulları support.wdc.com/warranty sitesinde bulunabilir. WD Grip Pack aksesuarı Haziranda satışta olup tavsiye edilen perakende satış fiyatı 12.99$’dır.

Teknoloji Makaleleri