Ana Sayfa Haberler Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

Dell Kurumsal Alanda Gartner Tarafından Övgüye Değer Bulundu

dell_globaltechmagazine1Dell, Gartner’ın Magic Quadrant ölçümünde Modüler Sunucular kategorisinde lider oldu. Ayrıca Magic Quadrant ölçümünde Veri Merkezi Ağları kategorisinde vizyoner olarak konumlandırıldı.

Dell, Gartner tarafından kurumsal ürün klasmanında övgüye değer bulunduğunu duyurdu. BT sektör analisti Gartner, Dell’i 2015 Magic Quandrant ölçümünde Modüler Sunucular kategorisinde lider, aynı ölçümün Veri Merkezi Ağları kategorisinde ise vizyoner olarak konumlandırdı. Firma, Üretici  Derecelendirme raporunda da Dell’e pozitif genel puan verdi.

Dell PowerEdge FX, Modüler Sunucular Kategorisinde Gartner Magic Quadrant Ölçümünde Lider Olarak Yer Aldı

X86 tabanlı sunucuların dünyadaki en büyük üreticilerinden biri olan Dell, Gartner 2015 Modüler Sunucular Magic Quadrant ölçümünde lider olarak konumlandırıldı.

Dell PowerEdge FX, blade sunucuların yoğunluk ve verimliliğiyle raf tipi sunucuların sadelik  ve maliyet avantajını bir araya getiriyor. Bu inovasyon sayesinde müşteriler değişen iş yükü taleplerini karşılayabiliyor ve bir yandan da yüksek güvenilirlik, kesintisiz çalışırlık ve hizmet verebilirlik özelliklerinden yararlanıyorlar.

Dell PowerEdge FX sunucular dünyanın her yerindeki müşteriler tarafından beğeniliyor. Nitekim son dönemde Asya’daki büyük bir e-ticaret şirketi, FX’leri rakip sunuculara tercih ederek 10 binden fazla sunucu satın aldı. Bir başka örnek de merkezi ABD’de bulunan bir yatırım yönetimi kuruluşu; şirket müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için kullandığı çok yönlü veri analizi ve alım-satım sistemlerini üzerinde çalıştıracağı yüzlerce sunucu talep etti.

Gartner’ın Modüler Sunuculare ilişkin Magic Quadrant ölçümü ise Dell’in PowerEdge sunucularda 20. yılını kutladığı dönemde yayımlandı. Şirketi ileriye taşıyan PowerEdge gibi esin kaynağını müşterilerden alan ürünlerle Dell hem ürün satış adedi hem de gelir rakamlarında artış sağlamaya devam ediyor. Gartner’ın yaptığı bir araştırmaya göre Dell halen küresel x86 sunucu piyasasında ikinci sırada yer alıyor.

Dell Networking, Veri Merkezi Ağları kategorisinde Gartner Magic Quandrant ölçümünde Vizyoner olarak yer aldı

Dell, uygulama becerisi ve eksiksiz vizyonu ile 2015 Gartner Veri Merkezi Ağları Magic Quadrant ölçümünde vizyoner çeyreğine yerleştirildi.

Açık Ağlar, Dell’in ağ uygulamaları stratejisinin belkemiğini oluşturuyor. Şirket modern ağlara dönüşümü destekliyor: Kurumların farklı kısımları için ağ anahtarlarıyla birlikte son teknolojili hizmetler sunuyor. Bu sayede işletmeler hem giderek artan bant genişliği taleplerine yanıt verebiliyor, hem de ölçeklendirilebilirlik ve ağ yönetimi alanlarında zorlukların üstesinden gelebiliyorlar.

Dell iş yükü ihtiyaçları, sanallaştırma teknikleri ve bulut altyapıları alanlarındaki değişimi erken bir aşamada görebildi. Bu değişimlere yanıt olarak da veri merkezi ağlarının maliyet yapısını ve yetkinliklerini temelden değiştirebilecek sabit form faktörlü anahtarlama elemanlarına dayalı yenilikçi sistem mimarileri geliştirdi.

Dell,  Üretici  Derecelendirmesinde Pozitif Genel Puan Elde Etti

Gartner, Üretici  Derecelendirmesinde Dell’e pozitif genel puan verdi. Şirketin son dönemde ortaklık yapısını benimsemesi, daha geniş ve derin teknoloji konusundaki kararlılığı, çözüm ve hizmet alanları, pozitif notlar aldığı konu başlıkları oldu.

Dell Türkiye ve Afrika Bölgesi (EM-EMEA) Kurumsal Ürünler Pazarlama Müdürü Tunç Erkan bu konuda şunları söyledi:

“Gartner gibi saygın bir firmanın bizi övgüye değer bulması,  geleceğin veri merkezlerini anlıyor olduğumuzu doğrulamakta.”