Ana Sayfa Haberler Lenovo Pazar Payı Rekorunu Kırdı Hedefini Daha Yukarıya Taşıdı

Lenovo Pazar Payı Rekorunu Kırdı Hedefini Daha Yukarıya Taşıdı

lenovoyenilogo_globaltechmagazinePC pazarındaki payını rekor bir artışla %20.6’ya yükselten teknoloji devi Lenovo büyümeye devam ediyor. Yılın ikinci çeyrek sonuçlarına göre gelirlerini %3 artırmayı başararak 10.7 milyar dolara yükselten Lenovo, yıldan yıla gelirlerini de %10 artırdı.. PC pazarındaki payını ise rekor bir artışla %20.6’ya çıkaran Lenovo büyümesini global ölçekte sürdürdü ve vergi öncesi 52 milyon Amerikan Doları kar açıkladı.

Global PC ve tablet bilgisayar pazarında küçülmelerin devam ettiği ve büyüme hızlarının düştüğü dönemde Lenovo’nun büyümesine devam ettiği görüldü. Lenovo markalı akıllı telefonlarda da marka, Çin dışındaki ülkelerde yıldan yıla %68’lik bir büyüme gerçekleştirdi.

Lenovo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Yang Yuanqing konuyla ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz çeyrek belki de son yılların en zor pazar koşullarıyla karşı karşıya kalmamıza rağmen yine de iyi sonuçlar elde etmeyi başardık. Üst üste 9 çeyrektir PC pazarında birinciliğimizi sürdürüyoruz. Akıllı telefon alanında, Çin’den tüm dünyaya yayılışımız doğrultusunda verdiğimiz stratejik kararın meyvelerini toplamaya başladık. Ancak uzun dönemde sürdürülebilir bir büyüme sağlayabilmek için tüm işlerimizde etkin ve kararlı aksiyonlar almalıyız. Amacımız PC pazarında %30 Pazar payına ulaşmak. Doğru iş modelleri ve maliyet yapıları kurarken, satın alma ile elde ettiğimiz unsurları mobil ve kurumsal alanda şirketimizin her alanına entegre edeceğiz. Payımızı daha da artırmak ve karlılığımızı geliştirmek için PC alanındaki maliyetlerimizi azaltıp verimliğimizi artıracağız. Bu çabalarımız sayesinde daha hızlı, daha güçlü ve daha iyi konumlanmış bir global şirket olacağız.”