Ana Sayfa Haberler MAC Bilgisayarlar için Türkçe Office 1 Eylül’de Geliyor

MAC Bilgisayarlar için Türkçe Office 1 Eylül’de Geliyor

microsoft office mac globaltechmagazineMac kullanıcılarının merakla beklediği Office’in yeni versiyonu 1 Eylül’de Türkçe olarak kullanıma açılıyor.

Temmuz ayında yeni sürümüyle 16 dilde öncelikli olarak Office 365 kullanıcılarına sunulan Mac’ler için Office 2016, 1 Eylül’den itibaren ilk defa Türkçe dil seçeneğiyle kullanıma açılıyor. 1 Eylül itibariyle Office 365 kurumsal ve son tüketici müşteriler, Office for Mac’in yeni sürümüne ücretsiz yükseltebilecek. Mac kullanıcılarının sağladığı geribildirimlerle önemli güncellemeler getirilen Office 2016 for Mac’nın kutu sürümü de bir kaç ay içerisinde perakende mağazalarında yerlerini alacak, Office 2016 for Mac toplu lisanslama üzerinden de Eylül ayı içerisinde satın alınabilecek.

Office 2016 for Mac; Word, Excel, PowerPoint, Outlook ve OneNote uygulamalarının yeni sürümleri, tanıdık Office deneyimi ve en iyi özellikleri bir araya getirilerek tasarlandı.

FullRetina görünüm desteği ile Office belgelerini daha net ve canlı görme imkanı sunan yeni sürüm Office for Mac ile kullanıcı bulut bağlantılı diğer cihazlarında kullandığı belgelere de hızlıca erişebilecek. Kullanıcı çalışmaya kaldığı yerden devam edebilecek. Yeni belge paylaşımları ile, farklı kişiler aynı belge üzerinde çalışabilecek. PC, akıllı telefon ya da tabletteki Office deneyimi ile uyumlu çalıştığı için bir belgeyi paylaşırken formatı ya da içeriği kaybetme riskini de ortadan kaldıracak.

Office 365 hesabıyla erişim

Office 365 aboneleri en yeni Office for Mac sürümüne 1 Eylül itibarıyla erişebilecek. Office uygulamalarını Mac, Windows, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek Office 365 hesabı (Office 365 Ev, Office 365 Bireysel, Office 365 ProPlus, Office masaüstü uygulamalarını içeren Office 365 İş ve Office 365 Kurumsal paketleri ) üzerinden giriş yapılabilecek.