Salı, Şubat 27, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Autodesk Abonelik Dönüşümünün Yeni Aşamasını Duyurdu

autodesk globaltechmagazine1Autodesk, 31 Temmuz 2016 tarihinden itibaren birçok Autodesk Design & Creation Suite ve Autodesk bağımsız ürününün yeni ticari lisanslarının, sadece abonelik yoluyla sunulacağını duyurmuştu. Şirket bu tarihten itibaren yeni ve kolaylaştırılmış abonelik seçenekleri sunacak. Abonelik modeli; kullanıcılara daha kolay bir müşteri deneyimi ve daha düşük maliyetin yanı sıra Autodesk ürün ve bulut hizmetlerine aylık, 3 aylık, yıllık ve 1 yıldan uzun süreli abonelik seçenekleri ile kullandıkça ödeme kolaylığı sunuyor. Böylece Autodesk kullanıcıları aboneliğin esnekliğine, basitliğine ve erişilebilirliğine kavuşacak; birçok ürüne bugünkü gibi ulaşabilecek ve lisansları paylaşabilecek. Kurumlar iş ortamlarını daha düşük maliyetlerle ve daha hızlı bir şekilde dönüştürebilecek.

Autodesk bu yılın başlarında birçok bağımsız ürününün kalıcı lisanslarının satışını 31 Ocak 2016 itibariyle durduracağını ve bu ürünler için yeni lisanslar sunacağını duyurmuştu. Autodesk ürün ailesinin, Autodesk Design & Creation Suite’in de dahil olduğu geri kalan büyük bölümünün tamamen abonelik tabanlı bir hizmete dönüşmesiyle bu değişimdeki ikinci adım atılmış oluyor.

Geçiş sürecinde müşterilere seçenek ve esneklik sunulacak

Autodesk, kalıcı lisanslarının satışını durdururken müşterileri için kesintisiz bir geçiş süreci sunuyor. Şirket yumuşak bir geçiş için bireylerin, ekiplerin ya da kurumların ihtiyaçları için özel olarak tasarlanmış, kolaylaştırılmış abonelik planları sunacak. Müşteriler tek kullanıcı lisansı ya da paylaşımlı ağ lisansı seçeneğine sahip ürünlere erişebilmek için, bağımsız ürünlere ya da ürün portföylerine bireysel ya da paylaşımlı abonelikler satın alabilecek. Bu esnek seçenekler, Autodesk teknolojilerine mevcut yatırımları koruyacak ve iyileştirecek.

31 Temmuz 2016 tarihinden önce Autodesk Design & Creation Suite ve etkilenen diğer ürünlerin kalıcı lisansını alanlar, bu lisansların tüm kullanım haklarına sahip olmaya ve bu ürünlerden yararlanmaya devam edecek. Bu kalıcı lisanslar için “Maintenance” lisans üzerindeki müşteriler de, bakım sözleşmelerini yeniledikleri sürece bunlara bağlı avantajlardan yararlanmaya devam edecek.

Autodesk Endüstri Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Andrew Anagnost, “Tasarlama ve üretme şekli değişiyor. Her sektör üretim, talep ve ürünlerdeki değişimle sarsılıyor. Autodesk olarak bu yeni dünyada, müşterilerimizin kendi işlerini geliştirmelerine yardımcı olmaya odaklanıyoruz. Müşterilerimize, yeni dünyada rekabet edebilmeleri için gerekli ihtiyaçlarını karşılayan yazılım çözümlerimize abone olma esnekliği sunuyoruz” diye konuştu.

Ayrıntılı bilgi ve abonelik seçenekleri için http://www.autodesk.com/perpetuallicenses adresini ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji Makaleleri