Ana Sayfa Haberler Canon, EXPO Paris 2015’te Geleceğin Fotoğraf Makinelerini Tanıtıyor

Canon, EXPO Paris 2015’te Geleceğin Fotoğraf Makinelerini Tanıtıyor

canon globaltechmagazine5 yılda bir kez düzenlenen ve görüntüleme&baskı teknolojilerinin geleceğini gösteren Canon EXPO Paris 2015 Fuarı başladı. Fuarda Canon, 8K kalitede çekim yapabilen ve 120MP çözünürlüğe sahip fotoğraf makineleri ile karanlıkta şimdiye kadar imkansız olan çekimlerin yapılabilmesini sağlayan teknolojilerini tanıtıyor

Canon Europe, bugün hızla gelişen tüketici görüntüleme dünyasına dair vizyonunu paylaşıyor. İnsanlara anılarının tadını çıkarmalarında ve anılarını yeniden yaşamalarında yardım eden yeni yollar geliştirme tutkusuyla hareket eden Canon, Paris’te gerçekleşen Canon EXPO 2015 fuarında gelecekte görüntü yakalama, saklama ve paylaşma yollarını temelden değiştirecek ilginç konseptler ve teknolojilerden oluşan koleksiyonunu sergileyecek.

“En iyi görüntüler en değerli anıları temsil eder”

Canon Europe Tüketici Görüntüleme Grubu Müdürü Alessandro Stanzani şöyle bir yorum yaptı: “EXPO bizim için inanılmaz heyecan verici bir etkinlik. Geçtiğimiz beş yıl boyunca mirasımızdan, bilgimizden ve uzmanlığımızdan güç alarak görüntülemede sınırları zorladık. Ünlü görüntüleme donanımımızın yanı sıra yeni dijital tüketici hizmetleri yaratmaya odaklanarak, tüketici işimizi, müşterilerimizin ihtiyaçlarına yanıt oluşturacak şekilde dönüştürüyoruz. Paris’te sergilediğimiz her hizmet ve üründe yansımasını bulacağınız şey, görüntülemeden herkesin daha fazla keyif almasını kolaylaştıran güçlü deneyimler sunmaya dönük bağlılığımızın göstergesidir. Yeni nesil Connect Station kablosuz görüntüleme hubumuzla evinizde fotoğraflarınızı yeniden canlandırabilir veya 4 milyon kapasiteli ISO fotoğraf makinemizle çıplak gözle seçilemeyen nesneleri görebilirsiniz. En iyi görüntüler, değerli anıları temsil ederler ve insanlara bu anlarını olası en iyi kalitede yakalamalarında ve kendilerini bu anlarla kuşatmalarında yardımcı olmak istiyoruz. EXPO 2015’te insanların bugün, yarın ve gelecekte görüntüleme ile ilişki kurma yollarını nasıl değiştirebildiğimizi ve değiştireceğimizi gösteren birçok ilginç yolu sergiliyoruz.”

Birkaç dakikada albüm hazırlayacak
Her yıl çekilen görüntü sayısının artmasıyla fotoğraf ve videolar artık daha fazla önem kazandığı ve bunlarla eskisinden daha fazla duygusal bağ kurulduğu için Canon, görüntüleme teknolojisinde sınırları zorlamaya devam edecek ve yeni deneyimlere ve yaratıcı olasılıklara öncülük edecektir. Gün geçtikçe gelişme gösteren ürünler ve dijital tüketici hizmetleri ekosistemiyle Canon, kullanıcıları görüntüleme serüvenlerinin her aşamasında desteklemeye ve onların, kullandıkları cihaz ne olursa olsun, fotoğrafları ve videolarından en iyi sonuçları almalarını kolaylaştırmaya çabalamaktadır.

Dijital hizmet ve akıllı telefon fotoğraflama uygulaması seçeneklerini gün geçtikçe iyileştirme ve genişletmeye olan bağlılığını her gün yeniden kanıtlayan Canon, tüketicilerin büyük ve giderek genişleyen fotoğraf kitaplıklarını yönetmelerindeki zorlukları ortadan kaldıran en yeni çözümlerini sergiliyor. Nisan 2015’te Lifecake’in satın alınmasıyla birlikte Canon, ortaya çıkan yeni olanakları gözden geçirecek ve bulut tabanlı görüntü yönetimi hizmeti irista’ya yepyeni bir görünüm ve hissiyat kazandıracak. Fuarda ayrıca hdbook EZ uygulaması da gösterilecek. Pek yakında kullanıma sunulacak olan bu akıllı telefon, tablet ve PC uygulaması, fotoğraf ve video kitaplıklarınızdan en iyi görüntüleri akıllı bir şekilde seçecek ve sadece birkaç dakika içinde otomatik olarak bir kişiselleştirilmiş albüm oluşturacak.

Teknoloji konseptleri, ürün, çözüm ve hizmet seçenekleri arasında ön plana çıkanların bir kısmı şunlardır:

  • 8K Fotoğraf Makinesi: Yeni nesil, son teknolojili 8K eğlence üretimini destekleyen bu konsept fotoğraf makinesi, Amazon yağmur ormanlarında göz alıcı doğa belgesellerinden, en sevdiğiniz stadyumdaki merak uyandıran maçlara kadar her şeyi akıllara durgunluk veren bir kalitede yakalar.
  • 120MP Fotoğraf Makinesi: Bu prototip fotoğraf makinesi, konuları sanki orada gözlerinizin önünde duruyormuş gibi göstererek yeniden üç boyutlu doku, hissiyat ve varoluş oluşturabilen süper yüksek çözünürlüklü görüntüler üretecek. Bu fotoğraf makinesi 3D baskı uygulamaları veya hologram teknolojisiyle birleştirildiğinde size mükemmel sonuçlar sunacak.
  • 250MP CMOS Sensör: Canon’un 4K’dan 30 kat daha net olan bu en son ultra yüksek çözünürlüklü sensöründe bir CMOS sensör için dünyanın en yüksek piksel sayısı vardır. 18km gibi inanılmaz bir uzaklıktan gökyüzündeki bir uçağın yanında yazan harfleri bile yakalayabilir.
  • 4 milyon ISO Fotoğraf Makinesi: Yarı karanlık ortamlarda Full HD renkli video çekimi yapabilen Canon’un yeni ultra yüksek hassasiyetli fotoğraf makinesi imkansız çekimlerin yapılmasını mümkün hale getirir, eksiden kesinlikle çekimi yapılmayan koşullarda çekim yapabilmenizi sağlar.
  • Yaşamın Akıllı Görüntülenmesi: Yaşamın Akıllı Görüntülenmesi ile evinizi anılarınızı yeniden yaşayacağınız canlı bir kanvasa dönüştürün. Bu yenilikçi sezgisel teknoloji, görüntülerinizi etkileşimli bir masa yüzeyinden paylaşma, kırpma ve yazdırma kapasitesi dahil, fotoğraflarınızı ve videolarınızı tamamen yeni yollarda çağırmanızı ve onlarla iletişime geçmenizi sağlar.