Ana Sayfa Haberler Microsoft Geleceğin Teknolojilerini Öğrencilerle Tanıştırıyor

Microsoft Geleceğin Teknolojilerini Öğrencilerle Tanıştırıyor

microsoft globaltechmagazineDoğuştan teknoloji tutkusu olan, beklenenin ötesine geçmeyi hedefleyen ve yeni nesil yazılım geliştiricilerine liderlik ve rehberlik etmek isteyen öğrenciler Microsoft çatısı altında buluşmaya devam ediyor! Yarının teknoloji liderlerini geleceğe hazırlama misyonuyla hareket eden ve dünyada 110’dan fazla ülkede uygulanan Microsoft Student Partners programının 2015-2016 eğitim dönemi Türkiye’de başladı.

14 farklı şehirden 34 üniversitenin öğrencilerinin yer aldığı program öncesi Microsoft Türkiye yetkilileri ile Microsoft Türkiye’nin genel merkezinde bir araya gelen öğrenciler, teknoloji duydukları tutkularını birbirleri ile paylaşma fırsatını yakaladılar, program boyunca alacakları eğitimler hakkında bilgi edindiler.

Her gün, dünya çapında 110’dan fazla ülkede yazılım teknolojileriyle tanışma fırsatı bulan binlerce Microsoft Student Partner (MSP), en güncel yazılım teknolojilerini öğrenirken, teknoloji alanında edindikleri bilgileri ve deneyimleri diğer öğrencilerle paylaşıyor. MSP Programı sayesinde en güncel teknik içerikleri öğrenme imkanına sahip olan MSP’ler teknik uzmanlığın yanı sıra liderlik ve iletişim becerilerini geliştiriyor, kariyer ve eğitim hayatlarında yeni fırsatlar yakalıyor. MSP’ler, Microsoft’un yaklaşan eğilimlerinin ve yeni teknolojilerin öncülüğünü yürüten Microsoft Student Partner programının etkin bir üyesi olma yolunda hızla ilerlemelerini sağlayan kaynakları ve eğitimleri alanındaki uzman eğitmenlerden öğrenme fırsatı yakalıyorlar. Program, bu sene 14 farklı şehirden 34 üniversitenin öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşiyor.

Microsoft Student Partner programında aktif bir katılımcı olmak öncelikler arasında yer alıyor. Programa aktif katılım sayesinde, her MSP ücretsiz eğitim, yazılım, sertifikalar ve Microsoft’un önde gelen geliştirici konferanslarına katılım gibi ek fırsatlardan yararlanabiliyor. Böylece üye öğrencilerin, program kapsamında iyi bir akademik deneyime sahip olabilmesi amaçlanıyor. Program süresince, hackathon’lar düzenleme, kod yazma girişimleri, oyun ve uygulama geliştirme, teknoloji etkinlikleri düzenleme, kampüslerde demolar sunma, teknoloji kulüplerinde ve kullanıcı gruplarında tartışmalara liderlik etme gibi yetkinlikler kazanırken sektör uzmanlarıyla global ağ oluşturma, en son teknolojileri ve hizmetleri öğrenmek amacıyla Microsoft’un özel eğitim etkinliklerine katılma gibi pek çok fırsattan yararlanabiliyor.

Öğrencilerin teknoloji ve iletişim becerilerini artırmanın yanı sıra kariyer hayatlarında yeni fırsatlar yakalamalarını sağlayan Microsoft Student Partner Programında MSP’ler, öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıran Microsoft teknolojileri konusunda detaylı bilgi sahibi oluyor.Teknik bilgi ve becerileri edinmek için Microsoft Virtual Academy‘de bulunan çevrimiçi eğitimleri tamamlaması gereken MSP’ler, bu çevrimiçi eğitim kurslarından Microsoft’un en güncel yazılım teknolojilerinden ve hizmetlerinden haberdar oluyor.Windows 10 eğitimi, Microsoft IoT çözümleri, Azure uygulaması ve geliştirilmesi, oyun geliştirme, kod yazma, modern web platformu geliştirme gibi başlıklar bu eğitimlerden bazıları olarak ön plana çıkıyor. Bu eğitimleri MSP Programı’nın içeriğinde yer alan yüz yüze etkinlikler, hackathon’lar, kamplar ve atölyeler destekliyor.

Öğrencilerin hayatını kolaylaştıran teknoloji: Dreamspark

Microsoft’un öğrencilere sunduğu olanaklardan biri olan ve MSP Programında detaylı olarak öğrencilerle paylaşılan DreamSpark, onlara öğrenim hayatlarını kolaylaştıracak pek çok çözüm sunuyor. Bir öğrenci, DreamSpark’a kolayca üye olabiliyor ve burada bulunan uygulamaları ve programları ücretsiz olarak indirerek dilediği gibi kullanabiliyor. Bu programlardan OneNote’u günlük notlarını saklamak, Project uygulamasını projelerinin ilerleme aşamalarını incelemek, günlük veya haftalık olarak yapılması gerekenleri kontrol etmek ve bu sayede büyük resmi görmek amacıyla kullanabilir. Tek yapması gereken içinde bulundukları akademik kurumlarının onlara göstereceği yol ile DreamSpark internet sitesinden kayıt yaptırmak. Bu işlemden sonra öğrenciler değeri çok yüksek olan uygulama ve programları ücretsiz olarak indirmeye başlayabiliyor.