Ana Sayfa Haberler Canon, Türkiye’deki bayisi Mas-Deha’yı satın alıyor

Canon, Türkiye’deki bayisi Mas-Deha’yı satın alıyor

canon globaltechmagazineCanon Eurasia, Türkiye’de profesyonel matbaa ve yazıcı ürünleri alanında faaliyet gösteren bayisi Mas-Deha’nın yüzde 100 hissesini satın almak üzere anlaşma imzaladı. Canon’un satın alma ile birlikte Mas-Deha’ya yapacağı toplam yatırım tutarı kısa ve orta vadede 40 milyon TL’yi bulacak. Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen, “Bu satın alma, Canon’un her şartta Türkiye pazarına olan inancının göstergesidir. Mas-Deha ile birlikte pazardaki lider konumumuzu güçlendireceğiz” dedi.

Görüntüleme alanında dünya lideri olan Canon, gelişmekte olan pazarlardaki faaliyetlerini sürdürmeye yönelik hedefinin bir parçası olarak Türkiye’ye yatırım yapmaya devam ediyor. Canon Eurasia, Türkiye’de profesyonel matbaa ve yazıcı ürünleri alanında faaliyet gösteren yüksek tecrübeye sahip bayisi Mas-Deha’yı satın amlak üzere anlaşma imzaladı. Söz konusu satın alma ile birlikte Canon’un Türkiye’ye yapacağı toplam yatırım tutarı 40 milyon TL’yi bulacak. Söz konusu satın alma, Canon’un Türkiye’deki varlığını daha da güçlendirmek ve ülkedeki lider görüntüleme markası konumunu pekiştirmek için önemli bir adım olacak.

Mas-Deha, uzun işbirliği süresi boyunca Canon markasını ciddi olarak destekledi ve Türkiye’deki B2B satışlarının artırılmasını sağladı. Söz konusu birleşme Mas-Deha’nın Türkiye’deki uzun yıllara dayanan tecrübesiyle Canon’un yaygın global deneyimini ve ürün geliştirme kapasitesini birleştirecek.

‘TL bazında satış yapıyoruz’

Konuyla ilgili açıklama yapan Canon Eurasia Genel Müdürü Wilbert Verheijen, “Bu birleşmenin sonunda her iki tarafın da Türkiye’deki mevcut ve gelecekteki müşterilere hizmet verirken çok daha güçlü olacağına inanıyoruz. Mas-Deha’nın müşteri veritabanı ve satış kanalları ile birlikte Canon’un marka bilinirliği ve pozitif imajı sayesinde Canon, B2B operasyonları için çok daha derin bir pazar penetrasyonuna ulaşacak ve ülkedeki lider görüntüleme markası olacaktır. Canon olarak 8 yıldır tüm bayi ve distribütörlere yaptığımız satış TL üzerinden gerçekleşiyor. Bu sayede Türkiye’deki tüketicilerin kurdan daha az etkilenmelerini sağlamaya çalışıyoruz” dedi.

Türkiye’de 97 çalışanı ve 4 ofisi bulunan Mas-Deha, sektörün en önemli isimleri arasında yer alıyor. Satış süreci tamamlandığında Mas-Deha yüzde 100 Canon Eurasia iştiraki haline gelecek. Ancak şirket kendi kurum kimliğini de korumaya devam edecek.