Ana Sayfa Haberler Zyxel LTE ürünleri ile mobil dünyada trendleri değiştiriyor

Zyxel LTE ürünleri ile mobil dünyada trendleri değiştiriyor

zyxel globaltechmagazineZyxel, LTE destekli ürünleriyle mobil yaşam kalitesini artırıyor, seyahat halinde bile tüm dünya ile iletişim halinde kalmanıza olanak tanıyor.

Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan Zyxel, LTE destekli üç yeni ürünüyle kullanıcıların tercihi olmaya devam ediyor. Ülkemizde geçtiğimiz yılın Nisan ayında verilmeye başlanan 4.5G hizmetleriyle birlikte yoğun olarak kullanılmaya başlanan LTE (Long Term Evolution) teknolojisi, mobil dünyada kullanıcılara yüksek hız ve kesintisiz iletişim vaat ediyor. LTE tarafında özellikle yoğun seyahat edenlerin yaşadığı bağlantı sorunlarını ise Zyxel ürünleriyle kolayca çözmek mümkün.

Zyxel, sık seyahat edenlerin kesintisiz iletişim ihtiyacını 4.5G/LTE router’ı LTE4506, 150mbps downlink ve 50mbps uplink performans sunan LTE330 ve yine sık seyahat edenlerin iletişim kesintilerinin önüne geçip sürekli çevrimiçi kalmalarını sağlayacak WAH7706 ile LTE dünyasındaki trendleri değiştirdi.

LTE4506, dünyanın farklı bölgelerinde 4G teknolojisine geçmiş ülkelerin tümünde olduğu gibi ülkemizde de kullanılabilecek. Çoklu kanal desteğiyle 3,7,8,20,28 ve 38 numaralı LTE kanallarına uyumlu olan ürün, daha geniş bir kapsama alanı da sunuyor. Bu da kullanıcıların mobil operatörlerinin sunduğu 4.5G hizmetinin özelliğine göre seyahat halindeyken hız ve iletişim kesintisi yaşamaması anlamına gelecek.

En büyük sorun veri hızları

Seyahat halindeki kullanıcıların en büyük sorunu veri hızları. LTE4506 HomeSpot 4G/LTE router, indirme yönünde 40Mhz bant genişliğinde 300Mbps ve yükleme yönünde 20Mhz bant genişliğinde 50Mbps hız imkânı sunuyor. Ayrıca cihazın “tak-çalıştır” tasarımı, kullanıcıların hiçbir teknik ayar yapmadan hızlı ve kolay bir şekilde LTE üzerinden internete bağlanmalarına olanak tanıyor.

LTE3301 4,5G router, iki adet değiştirilebilir anten desteğiyle geniş kapsama alanı sağlıyor. Tüm bunlara ek olarak ürün, 10/100 Mbps ethernet portu ile kablolu bağlantı imkânı da sunuyor. LTE3301 sayesinde ev ve ofis ağınızdaki kablosuz performansın keyfini en üst seviyeye çıkartmak mümkün. Böylece evinizde ve ofisinizde heryerden Web’de gezinti yapabilir, dosya transferi gerçekleştirebilir ve multimedya yayınının daha stabil ve güvenli bir şekilde olmasını garanti altına alabilirsiniz.

“Servis sağlayıcılar hazır”

Zyxel LTE Ürün ve İş Geliştirme Müdürü Kaan Tunçer, “Ülkemizde 1 Nisan itibariyle geçilen 4.5G altyapısı; mevcut altyapıların hızla yenilenmesiyle gün geçtikçe daha da hızlı bir hal aldı. LTE teknolojileri daha yüksek hızla ve mobil olarak bağlanma anlamında önemli fırsatlar içeriyor. Biz; özellikle internet altyapısının olmadığı veya zayıf olduğu yerlerde 4.5G bağlantı, yüksek performans, kolay kullanım ve kesintisiz iletişim gibi ana ihtiyaçları tek bir üründe sunuyoruz. LTE ürün portföyümüzü geliştirerek çözümler sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Verilerinizi kolay bir şekilde paylaşın

Zyxel WAH7706 4G/LTE router’ın SD kart desteği sayesinde kablosuz olarak verileri paylaşmak mümkün. Bunun için tek yapılması gereken SD kartı WAH7706 4G/LTE router’a takmak ve kullanıcı arayüzü üzerinden bu özelliği etkinleştirmek. Pil ömrü de seyahat edenlerin en büyük sorunları arasında yer alıyor. Zyxel WAH7706, güç tasarruf modu ile yüksek güç verimliliği sağlıyor. Cihazın güç tüketimi düşük olduğu için ürün ömrünü azaltan ısınma sorunlarının da önüne geçilmiş oluyor. Cihaz 10 saate kadar çalışma süresi ve 300 saate kadar bekleme süresi sunan 2800mAh lityum polimer bir pile sahip. Cihaz üzerinde yer alan LED göstergeler ile bağlantı durumunu, sinyal kalitesini, pil ve kablosuz durumunu kolay bir şekilde görüntülemek de mümkün.

LTE pazarını tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yeni gelişen bir alan olduğunu belirten Tunçer, “LTE teknolojileri sık seyahat eden gezginler için de internete daha yüksek hızla ve mobil olarak bağlanma anlamında önemli fırsatlar içeriyor. Biz; özellikle sık seyahat edenler ve mobil ihtiyacı olanlar için WAH 7706 4G/LTE router ile uzun pil ömrü, yüksek performans, kolay kullanım ve kesintisiz iletişim gibi ana ihtiyaçları tek bir üründe sunuyoruz” dedi.