Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

NetApp bilişsel programlama ile dijital müşteri deneyimini dönüştürüyor

netapp-globaltechmagazineNetApp endüstri lideri kendi kendine öğrenebilen bilişsel programlama ile dijital müşteri deneyimini dönüştürüyor.

Yapay zeka tabanlı sanal destek asistanı NetApp Active IQ ve Elio ile kurum içi uygulamalarda ya da bulutta Data Fabric’in tüm özelliklerinden yararlanan kurumlar zamandan tasarruf ederken güvenilirliklerini de artırıyorlar.   

NetApp, derin bilgi tabanı, öngörü analitikleri, proaktif destek ve kendi kendine öğrenebilen bilişsel programlama ile sezgisel bir dijital müşteri deneyimini kullanıcılarına sunacağını duyurdu. NetApp’in yapay zeka destekli sanal yardım asistanı Elio ve NetApp Active IQ’nun bulut tabanlı analitikleri ile şirketler akıllı tespitler sayesinde altyapılarıyla uğraşmak yerine müşterilerine odaklanabilecekler.

Veri artık her işletmenin ana damarlarında dolaşıyor ve sorunsuz bir şekilde akışını sürdürerek dijital dönüşümün gerçekleşmesine yardımcı olması gerekiyor. Ancak şirketler altyapılarının güçleri ölçüsünde verileri işleyip değere dönüştürebiliyorlar. NetApp müşteri tabanının topluluk bilgisi ve birikimine sırtını yaslayan öngörülü analitikler, bilişsel programlama ve proaktif bakım ile şirket altyapılarının etkinliğini artırırken veri akışında karşılaşılabilecek potansiyel sorunların çözülmesine de destek oluyor.

NetApp’in geniş müşteri tabanı, milyarlarca veri noktasının her gün toplandığı 300 binden fazla Data Fabric çözümünden gelen, eşsiz bir topluluk bilgisi kaynağı oluşturuyor. Bu boyuttaki verileri kullanıma hazır tespitlere dönüştüren bilgiler ise bulut tabanlı analitikler ile elde ediliyor. Tüm NetApp sistemlerinde bulunan Elio’nun bilişsel programlaması ile Active IQ’nun makine öğrenimi müşteri deneyimini dönüştürerek bu kolektif bilgilere daha kısa sürede ulaşılmasını sağlıyor.

 • IBM Watson hizmetleri ile donatılmış Elio’yu kullanıma sunan dijital destek: Bilişsel programlama ve NetApp Support’ın topluluk bilgi ve birikiminden öğrenmeye devam eden sanal destek asistanı Elio en uygun çözümleri geleneksel yöntemlerden 4 kat daha hızlı bir şekilde kullanıcılarına ulaştırıyor.
  • Çevrimiçi Elio sohbet sayfasına mobil ya da ürünler üzerinden 7 gün 24 saat erişim
  • Müşterilerin Destek sayfasına girmelerine veya bir şikâyet raporu oluşturmalarına gerek kalmadan NetApp’in teknik kaynaklarına erişimi sağlayan bir arama motoru
 • NetApp Active IQ: Şirketler öngörülü analitikleri ve proaktif desteği birleştiren bulut tabanlı analitiklerden elde edilen akıllı tespitleri kullanıp harekete geçebilirler. Bu sayede de depolama verimlikleri ile kurulum uyumluluklarını artırıp tavsiye edilen güncellemeler ile riski azaltabilirler.
  • Risk Advisor, Storace Efficiency Advisor ve Interoperability Advisor’ın aralarında bulunduğu özellikler
  • Topluluk birikimine sırtını dayayan Active IQ zengin kavrama ve öngörülü analitikleri her NetApp ürünü için sunuyor.
  • Şirketler tüm Data Fabric’leri için basit ve güvenli görünürlük ile hem kurum için hem de bulutta sağlıklı bir ortam elde ediyor.

NetApp Dünya Genelinde İşletme Hizmetleri ve Desteği Genel Müdürü ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Cindy Warner, “Hibrit bulut dünyasında veri otoritesi olarak şirketlerin altyapıları yerine müşterilerine vakit harcamak istediklerinin farkındayız. IBM Watson ile inşa edilmiş Elio ve Active IQ ile dönüştürdüğümüz müşteri deneyimi kullanıcılarımızın vakit kazanıp güvenilirliklerini yükseltmelerini sağlarken aynı zamanda dijital dönüşüm gibi yüksek değerli girişimlere de odaklanmalarına yardımcı oluyor” diyerek son gelişmeleri değerlendirdi.

NetApp müşteri deneyimin dönüştürerek kurumlara kaynaklarını maksimuma çıkaracak cevapları her zaman ve her yerden ulaştırıyor. Çoklu-kanal desteği mobil cihazlar, bilgisayar ve uygulamalar üzerinden 7 gün 24 saat erişilebilir durumda. Elio kullanıcılar ile kendi ana dillerinde etkileşime geçmek ve sorulara cevap vermek için Watson’ın teknolojisini kullanırken proaktif, otomatik hale getirilmiş analitikler ise çalışma zamanını yükseltecek özelleştirilmiş tavsiyeler sunuyor.

NetApp analitiklerini kullanan NetApp müşterileri, bugüne kadar yıllık 600 milyon doların üstünde tasarruf gerçekleştirdi. NetApp Active IQ performans sorunlarını tahmin edip tespitini gerçekleştirirken kurulum tavsiyeleri ile şirketlerin veri altyapılarını Amazon ve Azure’un da aralarında bulunduğu hibrit bulutlar boyunca en iyi hale getirmelerine yardımcı oluyor. Active IQ’nun tavsiyelerini ve hafifletme planlarını takip eden kuruluşlar sorunları daha ortaya çıkmadan fark edebiliyor.

Elio ve Active IQ, NetApp Support kontratı ile birlikte kullanıcıların erişimine açık, NetApp All Flash FAS (AFF), FAS, SolidFire, AltaVault, E-Serisi, EF-Serisi, StorageGRID, ONTAP Cloud ve ONTAP Select ürünlerinin dahil olduğu NetApp portföyü için herhangi bir ekstra ücret ödenmesine gerek kalmadan kullanılabilir.

Teknoloji Makaleleri