Ana Sayfa Haberler Yazılım testi profesyonelleri İstanbul’da buluşuyor

Yazılım testi profesyonelleri İstanbul’da buluşuyor

yazılım testi-globaltechmagazineGüneydoğu Avrupa ve Ortadoğu’nun ilk ve tek uluslararası boyuttaki yazılım testi etkinliği olan TestIstanbul, konunun uzmanlarını bir araya getirecek.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenecek olan, yapay zekanın test edilmesi ve cloud testing başlıklarına odaklanacak etkinlik, dünyadan önemli isimleri keynote konuşmacısı olarak ağırlayacak.

Dünyanın farklı bölgelerinden yazılım testi profesyonellerini buluşturan yazılım testi konferansı TestIstanbul, bu yıl 17 Nisan Salı günü gerçekleştirilecek. Önceki sekiz yılda olduğu gibi bu yıl da geniş bir katılımla gerçekleşmesi beklenen etkinlikte, yazılım testindeki trendler ve beklentiler, zengin ve kapsamlı bir içerikle ele alınacak.

Yapay zekanın test edilmesi ve cloud testing konularına odaklanacak Uluslararası TestIstanbul Konferansı’nın keynote konuşmacıları TMMI Foundation CEO’su Erik Van Veenendaal, PSTQB Başkan Yardımcısı Joel Oliveira, ‘BDD in Action’ kitabının yazarı John Ferguson Smart ve Software Testing Clinic Kurucu Ortağı Mark Winteringham olarak sıralanıyor. Etkinlikte ayrıca Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen markalarında yazılım testi konusunda çalışan yöneticiler de söz alacak.

BKM, Keytorc, Mobven ve Testinium’un sponsorluğunda, Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenecek etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye testistanbul.org adresinden ulaşılabiliyor.