Ana Sayfa Haberler NetApp işbirliği, DreamWorks’e veri odaklı yaklaşım kazandırdı

NetApp işbirliği, DreamWorks’e veri odaklı yaklaşım kazandırdı

netapp-globaltechmagazineNetApp Insight 2018’e özel bir oturumla katılan DreamWorks’ün sınırsız hayal gücü, NetApp’ın Data Fabric yaklaşımıyla buluşuyor. 

Hibrit bulut veri otoritesi NetApp Data Fabric yaklaşımını geliştirmek ve kazandırmak için Glendale merkezli lider film yapım şirketi DreamWorks Stüdyoları ile işbirliği yaptığını duyurdu. NetApp’ın DreamWorks Stüdyolarına özel olarak tasarlanan Data Fabric yaklaşımı DreamWorks Stüdyolarının yeteneklerini artırmayı ve gelecekteki büyümesini desteklemeyi amaçlıyor. Bu işbirliğinin ardından, DreamWorks, NetApp Insight 2018’de özel bir oturum düzenleyerek, işlerini veriyle nasıl dönüştürdüğünü ve NetApp’ın Data Fabric teknolojisiyle birlikte benimsediği veri odaklı yaklaşımın ne anlama geldiğini katılımcılarla paylaştı.

Bu işbirliğiyle birlikte NetApp’ın mühendisleri, Data Fabric yaklaşımını optimize etmek ve film şirketinin kendine özgü, hızla artan veri depolama ve yönetim ihtiyaçlarını karşılamak için DreamWorks’ün BT ekipleriyle birlikte çalışmaya başlıyor. DreamWorks sanatçılarının yarattığı son derece detaylı ve üç boyutlu grafikler devasa veri hacmi anlamına geliyor ve DreamWorks BT ortamında karmaşık yapı sorununu ortaya çıkarıyor. NetApp ve DreamWorks işbirliği bu soruna, öngörüye dayalı analizlere ve veri setlerine gerçek zamanlı erişimini aktif hale getirecek başka yeni yeteneklere odaklanan inovatif bir yaklaşım getiriyor. Aynı zamanda bu yaklaşım hibrit BT altyapısı genelinde tüm entegrasyonu ve veri orkestrasyonunu da sadeleştiriyor.

DreamWorks hızla büyüyen bir dijital işletme ve ekiplerinin anlık ve kapsamlı erişim için ihtiyaç duyduğu veri miktarı şaşırtıcı boyutlara ulaşıyor. Ortalama bir animasyon filmi, yüzlerce sanatçının ve mühendisin çalışmasını gerektiriyor ve 600 terabaytın üzerinde veri, 100 milyonu aşkın bilgi-işlem saati ve yarım milyar dijital dosyaya ihtiyaç duyuyor. Şirket işlerini büyüttükçe ve birinci sınıf dijital varlıklarını yeni kanallara taşıdıkça, veri ihtiyacı da katlanarak artmaya devam ediyor.

DreamWorks ve NetApp, zaman içerisinde daha kapsamlı olarak müşterilerine sunacağı NetApp çözümleri üzerinde çalışmaya devam ederken, üç önemli noktaya yönelik inovatif yöntemler geliştirmeyi amaçlıyor:

  • Prodüksiyon iş akış süreçlerini güçlendirmek: Çoklu, eş zamanlı üretimlerde/prodüksiyonlar genelinde devasa miktardaki içerik üretimini optimize etmek ve bundan faydalanmak.
  • Yaratıcı geliştirmeyi en üst seviyeye taşımak: Sanatçıların üretimi, tekrarlanması ve incelemesi için film yapım verilerine istedikleri her an ulaşabilmelerini garanti altına almak.
  • Operasyonları düzenlemek: Prodüksiyon çalışma zamanını en üst seviyeye taşımak için altyapı mimarisini sadeleştirmek ve otomatize etmek.

NetApp ve DreamWorks işbirliğini değerlendiren NetApp Depolama Sistemleri ve Yazılımdan Sorumlu Baş Teknoloji Yöneticisi Scott Dawkins şunları söyledi: “Günün sonunda, DreamWorks’ün yapımları sayesinde hayal edebildiğimiz dünyalardaki üç boyutlu deneyimlerin yaratılmasının temelinde veri yatıyor. DreamWorks’ün yeni filmi, How to Train Your Dragon: The Hidden World, BT ortamında veri performansı, hızı, erişebilirliği ve istikrarına benzeri görülmemiş bir ihtiyaç duyan grafik inovasyon düzeyine sahip. DreamWorks BT ekibinin uzmanlığıyla birleşen NetApp’ın Data Fabric yaklaşımı, hayal güçlerinin hızında çalışmak isteyen sanatçılar için talebe göre, eş zamanlı içerik üretimini gerçeğe dönüştürecek altyapı ve veri hizmetlerini oluşturmanın merkezinde yer alıyor.”

Bex-Globaltechmagazine