Ana Sayfa Kategoriler Bilgisayar Bileşenleri Intel 10. Nesil Comet Lake işlemcileri tanıttı

Intel 10. Nesil Comet Lake işlemcileri tanıttı

intel-globaltechmagazineIntel, mobil işlemcilerde sekiz yeni modelini daha tanıttı. Yeni işlemcilerle önceki nesle göre yüzde 16‘lık bir performans artışı ve yüzde 41‘lik ise verimlilik artışı hedefleniyor.

Intel, mobil işlemcilerde sekiz yeni modelini daha tanıttı. Dizüstü bilgisayarlar için sunulan yeni işlemciler U serisini dört çekirdekten altıya, Y serisini ise iki çekirdekten dörde çıkarıyor. U serisi modeller ayrıca LPDDR4X desteğiyle pazara sunuluyor. 14nm Comet Lake işlemciler yaşlanan Skylake mimarisi ve 9.5 nesil grafikleriyle birlikte geliyor. Bu yeni 10. Nesil işlemcilerin tümü, Intel’in 14nm’lik işlemini kullanacak.

Intel 10. nesil mobilite işlemcilerini 6 çekirdeğe ve 12 parçacığa kadar ölçeklendirdi. Yeni işlemci ailesi Intel 400 serisi yonga setini temel alıyor. Wi-Fi 6 ve LPDDR4x ve Thunderbolt 3 özelliklerin yanı sıra Intel Optane Memory desteği de sunuyor. Yeni işlemcilerle önceki nesle göre yüzde 16‘lık bir performans artışı ve yüzde 41‘lik ise verimlilik artışı hedefleniyor.