Perşembe, Haziran 20, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Ericsson’dan ağ verimliliğini optimize eden çözüm

ericsson-globaltechmagazineEricsson ve Turkcell, şebekelerde otomasyon sağlayan “Diameter Sinyal Denetleyici” (Diameter Signaling Controller) çözümü için iş birliğine gitti. Ericsson ürünlerini, hizmetlerini ve çözümlerini içeren kurulum başarıyla tamamlandı.

Yeni çözüm, katılım, yükseltme, ölçekleme ve iyileştirme gibi yaşam döngüsü yönetimi süresini iyileştiren ve pazara sunma hızını kısaltan Ericsson AAT aracı (Automated Acceptance Tests – Otomatik Kabul Testleri) ve Ericsson EVNFM (Evolved Virtual Network Functions – Gelişen Sanal Ağ İşlevleri) kullanılarak hızlı ve verimli bir şekilde devreye alındı.

Ericsson Diameter Sinyal Denetleyici, ağın verimini optimize ederken sınıfının en iyisi güvenlik donanımını sunuyor ve daha güçlü bir sinyal ağı mimarisi sağlıyor. Ayrıca, yük dengeleme ve aşırı yük koruma gibi mekanizmalar aracılığıyla trafiğin yoğun olduğu zamanlarda şebekelerin kullanımını iyileştiriyor. Turkcell, Ericsson Diameter Sinyal Denetleyici çözümüyle 4.5G sinyal şebekesinin gelişmiş performansından, ölçeklenebilirliğinden ve birlikte çalışabilirliğinden faydalanıyor.

Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Sinyalleşme, şebekeler açısından çok kritik bir işlev. Abonelerimizin taleplerini ve trafikteki artışı verimli bir şekilde karşılamak için şebekemizi sürekli geliştiriyoruz. Türkiye’deki tüketicilere en iyi müşteri deneyimini sunmak için güçlü, çevik ve ölçeklenebilir olmak Turkcell için büyük önem taşıyor. Çözüm ortağımız Ericsson ile yaptığımız bu iş birliğinin bizi hedeflerimize ulaştıracağından eminiz” dedi.

Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, “Uzun yıllardır Turkcell’in stratejik bir iş ortağıyız. Birlikte Türkiye’deki mobil şebekeleri güçlendiriyoruz ve birçok inovasyonu birlikte hayata geçiriyoruz. Turkcell’in ana ağ sinyalleşme altyapısının bu önemli parçası için Ericsson’u tercih etmesi, teknolojimize ve stratejik iş ortaklığımıza olan güvenlerinin bir göstergesi olarak büyük önem taşıyor. Turkcell’in hedeflerine ulaşması için sınıfının en iyisi çözümlerimizi sunmaya devam edeceğiz” dedi.

Teknoloji Makaleleri