Perşembe, Temmuz 18, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

No-Code uygulamalar şirketleri yarınlara taşıyacak

Next4biz-globaltechmagazineŞirketlerin kullandıkları kurumsal yazılımları günün koşullarına adapte etme ihtiyaçları giderek artıyor. Next4biz’in No-Code altyapısı, kodlama yapmadan uyarlama imkanı ile şirketlerin teknik bilgiye ve danışmanlığa ihtiyacını azaltırken, ülkemizde teknolojinin yaygınlaşmasına da pozitif katkıda bulunuyor.

Şirketler bünyelerinde bulunan CRM ve BPM uygulamalarını birçok nedenle her sene yeniden elden geçiriyorlar. Bu nedenlerin başında yasal zorunluluklar, bilgi güvenliği uygulamalarındaki değişiklik ve güncellemeler, müşteri talepleri, rekabet koşullarının yarattığı pazar dinamikleri, ürün ve hizmet konumlandırma stratejilerindeki değişiklikler ve elbette kurumsal iç işleyiş ihtiyaçları geliyor. Bu kadar farklı sebep elbette yazılımlar üstünde ciddi bir değişim yapılması gerekliliğini gündeme getiriyor.

Türkiye’de en iyimser tahminle yaklaşık 150 bin yazılımcı varken mevcut potansiyel göz önünde bulundurulduğunda 500 binin üstünde yeni yazılımcıya ihtiyaç duyuluyor. Bu rakamlar, genç ve yaratıcı bir nüfusa sahip ülkemizin bilişim alanındaki gelişim potansiyelinin önünde önemli bir engel olarak duruyor.

Bu eksiklik, kısa ve orta vadede hızla kapanacakmış gibi gözükmediği için, şirketlerin gelişimine yönelik daha yaratıcı çözümlere ihtiyaç duyuluyor. Next4biz; iş süreçleri yönetimi, müşteri hizmetleri yönetimi ve pazarlama satış yönetimi alanlarında Türkiye ve dünyanın bu konudaki ihtiyaçlarını No-Code uygulamasıyla karşılıyor.

Kodlama yapmadan çözüm üretmek

No-Code platformlar, özel bir kodlama ya da programlama bilgisi, hatta çoğu zaman teknik bilgi bile gerektirmeden uyarlamaya imkan sağlıyor. Bu platformlar, kodlama yerine, bileşenleri mantıksal sıralarla sürükleyip bırakabilecekleri görsel modelleme yöntemlerini kullanıyor.

Araştırma şirketi Forrester’ın son dönemde yaptırdığı bir anket sonucuna göre No-Code platformlar, uygulamaların geliştirme ve uyarlama sürecini 16 kata kadar kısaltıyor. Geliştirme hızı ve uyarlama kolaylığı nedeniyle, ilgili birim çalışanları her değişiklik için şirketin bilişim departmanına gitmek zorunda kalmıyor. Bunun yerine ilgili iş birimi doğrudan kolları sıvayarak uygulamaları kendileri tasarlayabiliyor.

Next4biz ile yazılım uzmanlarına yeni fırsatlar

No-Code platformlar, anahtar kullanıcılara kodlama bilgisine sahip olmalarını gerektirmeyen, kolay ve kullanışlı bir yönetim paneli üzerinden uyarlama olanağı sunuyor. Kod kullanmadan uyarlama teknolojisinin yarattığı kurumsal çeviklik bir yandan rekabet avantajı kazandırmakla birlikte, aynı zamanda yazılım uzmanlarının daha yüksek katma değerli projelerde görev almasına da fırsat veriyor.

Ürün yaşam döngüsü disiplininde geliştirilen Next4biz, yazılım uzmanlarının görev almayı en çok tercih ettiği teknoloji firmalarından biri. Her geçen gün büyüyen Next4biz ekibinde yer alan yazılımcılar, No Code altyapıyı geliştirerek tüm dünyada en çok tercih edilen bu özel alanda uzmanlaşmaya odaklanıyor.

Next4biz sürekli gelişiyor ve güncelleniyor

Next4biz, tüm modülleri için her çeyrek dönemde yeni bir versiyon yayımlıyor. Bu versiyonlar temel iyileştirmeleri ve kurumsal müşterilere özel yapılan geliştirmeleri içeriyor. Ayrıca bunlar dışında teknolojik gelişmeler ve sektörel ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak sürekli yenilenen planlara bağlı kalarak AR-GE çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Teknoloji Makaleleri