Salı, Mayıs 28, 2024
Veeam

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Dogecoin Twitter anlaşması sonrası dalgalanıyor

dogecoin-globaltechmagazineDogecoin, geçen hafta %106 artıştan sonra piyasa değeri etkin bir şekilde ikiye katlanarak, orta-büyük altcoin benzerlerini muazzam bir marjla geride bıraktığı için tartışmasız en çok kazananı oldu. Fiyat hareketi son birkaç gün içinde art arda artışlar gördü. Parite, volatilitesi ile bilinen memecoin için önemli bir fiyat desteği olarak hizmet edebilecek 50 saatlik hareketli ortalamanın üzerinde daha güçlü bir dayanak oluşturmaya çalışıyor. Anlık direnç 0.127 ila 0.13 dolar bölgesinin yakınında bulunuyor. Bu bölgenin üzerinde görülecek net bir kırılma, muhtemelen başka bir ivme turuna yol açacaktır. Bu arada, RSI günlük grafikte aşırı alım bölgesinde 87’ye yükseldi ve bu yakın bir ayarlamaya işaret ediyor.

Meme coin’in son rallisi, Elon Musk’ın Twitter için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmanın ardından gelen reklam patlaması ve üst düzey yöneticileri hızla kovarak kuşu serbest bırakmaya yönelik teatral jest tarafından körüklendi. DOGE’nin Twitter’ın ticaret para birimi olarak entegre edilmesi beklentisi de Musk’ın dümeni almasıyla gelişti.

Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı satın almasının ardından merkezi olmayan sosyal medya yarışı bir sonraki seviyeye taşındı. Teknoloji devi ve üretken Twiter, 140 karakterden daha azıyla piyasayı (veya en azından DOGE’nin fiyatını) hareket ettirmedeki (süper) gücünü defalarca gösterdi. Tek başına bu yetenek, endüstri destekçilerinin nihayetinde ana akım benimsemeyi genişletecek blok zinciri ile geliştirilmiş bir Twitter hayal gücünü ateşledi. Twitter yeni gelişen teknolojiye yabancı değil. Sosyal medya platformu, en açık sözlü Bitcoin boğalarından biri olan eski CEO Jack Dorsey liderliğinde kriptoya kendi adımını attı. Platform, Bitcoin devrini ve artık merkezi olmayan sosyal medyaya odaklanan bağımsız bir şirket olan Bluesky’yi tanıttı ve Dorsey’in ayrılmasından sonra NFT’nin benimsenmesi ve stabilcoin ödemeleri için baskı yapmaya devam etti. Bununla birlikte, devralma, Twitter’ı Musk’ın “süper uygulama” olarak adlandırdığı şeye dönüştürmek için kripto alanındaki blok zinciri ve diğer özelliklerin entegrasyonu için daha fazla olasılık açacaktır.

Teknoloji Makaleleri