Yükleniyor Etkinlikler

« Tüm Etkinlikler

  • Bu etkinlik geçti.

TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı

8 Aralık 2016 @ 08:00 - 9 Aralık 2016 @ 17:00

Bilişim Teknolojilerinin, Demokrasi’mizin tüm kurum ve kurallarıyla devamı ve ülkemize yönelecek her türlü tehdit ve saldırıya karşı tüm tedbirlerin alınarak etkin bir şekilde kullanılmasına dikkat çekmek üzere Türkiye Bilişim Derneği tarafından bu sene 33.sü düzenlenecek olan Ulusal Bilişim Kurultayı’nın ana teması “Bilişim ve Demokrasi” olarak belirlenmiştir.

8-9 Aralık 2016 tarihlerinde Sheraton Ankara Hotel & Convention Centre’de , “Bilişim ve Demokrasi” ana temasıyla gerçekleştireceğimiz BİLİŞİM’2016 (TBD 33. Ulusal Bilişim Kurultayı) ’nda; 15 Temmuz 2016 darbe teşebbüsünde Bilişim ve İletişim alanında yaşanan olaylar detaylı bir şekilde ele alınacak, Bilişim Kahramanları tarafından “O Gece” anlatılacaktır.

Türkiye Bilişim Derneği ‘nin 1976 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl “Bilişim ve Demokrasi” ana teması ile gerçekleştirilecek etkinlikte açık oturum ve paneller, çağrılı konuşmacılar, çalıştaylar, bildiri sunumları, özel sektör tanıtım sunumları yer alacaktır.

Etkinliğimizin düzenleneceği 8 – 9 Aralık 2016 günlerini içine alan “İnsan Hakları ve Demokrasi” haftası vesilesiyle ve 15 Temmuz 2016 tarihinde dış güçlerin taşeron olarak kullandığı FETÖ’nün demokrasimize yönelttiği alçakça saldırdan ders almak amacıyla bu yıl etkinliğimizde; “Ulusal Siber Güvenlik, Siber Savunma, Çoklu İletişim Kanalları, Yerli Bilişim Endüstrisi’nin geliştirilmesi ve Milli Yazılımlar, Sosyal Medya ve Demokrasi, Siber Güvenilir Yurttaş, Bilgi Güvenliği gibi konular detaylı bir şekilde ele alınarak “Tam Bağımsız, Lider ve Güçlü Türkiye” için Bilişim alanında atılması gereken adımlar, strateji ve politikalar belirlenecektir.

Ayrıca, TBD Genç topluluğunun yapacağı kurultay ve panellerle Üniversite gençliği için Genç girişimciliğin özendirileceği oturumlar da etkinlikte yer alacaktır.

Detaylar

Başlangıç:
8 Aralık 2016 @ 08:00
Bitiş:
9 Aralık 2016 @ 17:00
Etkinlik Kategori:
Etkinlik etiketleri:
,
Website:
http://www.bilisim.org.tr/

Organizatör

Türkiye Bilişim Derneği

Mekan

Sheraton Otel ve Kongre Merkezi
Ankara
Ankara, Türkiye
+ Google Haritalar