Ana Sayfa Haberler Rafiah İbrahim, Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı oldu

Rafiah İbrahim, Ericsson Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkanı oldu

Ericsson Rafiah IbrahimRafiah İbrahim, Ericsson yeni oluşturulan Orta Doğu ve Afrika Pazar Alanının Başkanı oldu.

Atama, Ericsson’un iş stratejisi ve yönetim ekibinin değişmesinin ardından gerçekleşti. 1 Temmuz 2014’ten bu yana Orta Doğu Bölgesi Başkanlığını yürüten İbrahim, 1 Nisan 2017 itibariyle Ericsson global yönetim ekibine de dahil oldu.

Yeni oluşturulan Pazar Alanı, Ortadoğu ve Sahra Altı Afrika Bölgesi’nin birleşmesinden oluşuyor. Bu birleşmeyle Ericsson’un teknoloji ve Pazar liderliğinin güçlendirilmesiyle başarının artırılması hedefleniyor.

Rafiah İbrahim, özellikle ağlar ve dijital hizmetler başta olmak üzere telekomnikasyon sektöründe 36 yılı aşkın tecrübeye sahip. İbrahim, Ericsson’da 1996’dan bu yana çeşitli yöneticilik görevlerinde bulundu. Kariyeri boyunca Malezya, Bngladeş, İngiltere, Ortadoğu Bölgesi ve Afrika gibi pekçok ülke ve bölgede görev aldı. İbrahim kariyerine 1981 yılında Telekom Malezya’da başladı; teknoloji, satış-pazarlama ve uluslararası satın almalar gibi alanlarda 16 yıl hizmet verdi.

2004 yılında Ericsson Bangladeş Başkanı olan İbrahim, 2006 yılında Abu Dabhi’ye transfer olarak Warid Birimininin Asya ve Afrika’daki portfolyosunu yönetti. 2008 yılında Kuzey Afrika Pazar Birimi’nin başına geçti ve Ericsson’un 11 ülkedeki operasyonundan sorumlu oldu. 2010 ile 2013 yılları arasında Ericsson’da Etisalt Global Birimi’nin sorumluluğunu üstlendi. 2013 yılında ayrıca Business Line Broadcast hizmetlerininin pazarlama faaliyetlerini Londra’dan yönetirken, Red Bee Medya entegrasyonu ile ’Satışta Mükemmellik’ birimine liderlik etti.

İbrahim, 2016 yılında Kadınlar Liderlik (WIL) Başarı Ödüllerinde yılın “Kadın Oyun Değiştirici” ödülü dahil olmak üzere pek çok prestijli ödül kazandı ve 2016’da MENA bölgesi Forbes Ortadoğu’nun top 100 Üst Düzey Yönetici listesinin kadın lideri olarak tanınıyor.

İbrahim, Londra Üniversitesi, Imperial College’den mezun olduktan sonra, Dijital İletişim Mühendisliği üzerine yüksek lisans yaptı.