Bu hafta gündemdekiler

İlgili İçerikler

Acer C205 Cep Projektörü iF Tasarım Ödülünü Kazandı

acer_globaltechmagazine2014 yılında Türkiye Projektör Pazar lideri olan Acer, C205 LED projektörü ile Almanya iF Tasarım ödülünü kazandı. Kablosuz projeksiyon özelliklerine de sahip olan bu ultra hafif ve taşınabilir projektör 53 ülkeden 5000 başvuru arasından seçildi ve ses/görüntü kategorisinde ödül sahibi oldu.

IF Tasarım ödülünü kazanmak, jürinin; tasarım kalitesi, yüzey, malzeme seçimi, yenilik seviyesi, çevreye etki ve fonksiyonelliğin yanı sıra, evrensel tasarımdaki üstün başarıları onaylamış olması demektir.

İster iş, ister kişisel kullanım için olsun, Acer C205 her yerde projeksiyon kullanabilmek isteyenler için idealdir. Yalnızca 144 x 108 mm ölçüleri ve 0.3 kg (0.66 lb) ağırlığıyla, mobil cihazlar için ideal bir ortaktır. Dahili pil tasarımı sayesinde aynı zamanda kablosuz olarak da kullanılabilen C205 , Acer Power Bank aracılığıyla projeksiyonunun çalışma süresini 7 saate kadar çıkabilmektedir.

Müşteriler HDMI veya MHL kablolarıyla herhangi bir akıllı cihazdan fotoğraf, müzik veya video oynatabilir ve aynı zamanda MHL bağlantı noktası aracılığıyla cihazı şarj edebilirler. Ayrıca, Acer WirelessCast (MHL adaptörü) C205’in akıllı telefonlardan, tabletlerden ve bilgisayarlardan kablosuz olarak içerik yansıtabilmesini sağlar.

C205 LED projektör 200 lümen yüksek parlaklığa ve net grafikler, capcanlı renkler sağlayan ince bir kontrast oranına sahiptir. Güçlü 2 x 2W hoparlörlerle, bu projektör kullanıcılarına her yerde sinema benzeri deneyimler sunan görseller ve etkileyici sesler sunar. C205 aynı zamanda bakım maliyetlerinin azaltılmasına yardımcı olan 30,000 saate kadar uzun bir çalışma ömrüne sahiptir.

C205 LED projektör Acer’ın geniş kitleler tarafından beğenilen projektör serisinin son üyesidir. Kısa bir sure önce, Acer Güney Afrika’nın öncü IT ticaret dergisi olan Channelwise dergisi tarafından 2014 Channelwise ödüllerinde Güney Afrika’nın en sevilen projektör markası olarak seçilmişti. 2014’te Acer ayrıca Almanya’da projektörler için verilen Leser Ödülü’nü (Okuyucu Ödülü) almıştı; bu ödül programının ev sahipliğini Screen Dergisi, n-tv ve Alman Hizmet Kalitesi Enstitüsü (DISQ) ortaklaşa olarak yapmaktadır.

1953’ten beri, iF ödül logosu tüm dünyada olağanüstü tasarımla aynı anlama geliyor. Almanya Uluslararası Forum Tasarımı tarafından organize edilen iF’te ödül kazanan katılımcılar Hamburg’da düzenlenen iF tasarım fuarında da sergileniyor.

Teknoloji Makaleleri