Çarşamba, Nisan 17, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Dell İş Ortaklarıyla Büyüdü

dell_globaltechmagazineDell Türkiye, 2014 yılının en başarılılarının ödüllerine kavuştuğu etkinlikte iş ortaklarıyla bir araya geldi. Dell Türkiye Ülke Müdürü Didem Duru’nun ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Konda Araştırma Genel Müdürü Bekir Ağırdır konuşmasıyla renk kattı.

Dell’in 2014 yılı değerlendirmesi ve 2015 yılı vizyon ve stratejisinin paylaşıldığı toplantının ilk konuşmasını gerçekleştiren Didem Duru, iş ortaklarına hem donanım hem de yazılım alanında önemli yatırımlar yaptıklarını aktardı:

“Şirketler dünyanın değişimine ayak uydurmak için BT’yi daha verimli ve üretken kullanmaya çalışıyorlar. Bu doğrultuda teknolojiyi her alanda yaygınlaştırarak işlerini geliştirmek isteyen işletmelerin artık tek bir yerden tüm çözümlerini el etme hedefleri bulunuyor. Müşterilerin ihtiyaç duyabilecekleri tüm BT gereksinimlerini karşılayacak ürün ve çözümleri sunma vizyonuyla hareket eden Dell, bu vizyonu sayesinde dünyanın en hızlı büyüyen entegre BT şirketi oldu.”

Teknolojinin geleceğine yön verebilecek yapıya sahip tek şirketin Dell olduğuna değinen Duru, “Yönetim ile baştan uca güvenliğin yanı sıra yakınsanmış, çevik, standartları baz alan açık bir yapı oluşturuyoruz. Veri merkezinden buluta kadar her alanda hem müşterilerimiz hem de iş ortaklarımız, Dell ile çalışmanın getirdiği güven ve kolaylığı hissediyorlar. Bu sayede iş ortaklarımızla birlikte büyümeye devam ediyoruz” dedi.

Yazılım tanımlı yapılar artacak

Her alanda büyüme istediklerini belirten Duru, şu şekilde sözlerini tamamladı:

“Sunucu alanında olduğu gibi ağ ve depolama alanında da pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz. İlerleyen günlerde geleneksel çözümlerin yanı sıra yazılım tanımlı yaklaşımların artmasını bekliyoruz. Yazılım alanında Dell’in ne kadar güçlü olduğunu öne çıkarmakla birlikte hizmetler alanında danışmanlıklarımızla önemli rol oynayacağız. Ayrıca ultrabooklar ve mikro kişisel bilgisayarlar gibi ticari ürünlerde de yenilikçi tasarımlarımız sayesinde 2015 yılında pazar payımızı büyütmeye devam edeceğimize eminiz.”

Etkinliğin konuk konuşmacısı Bekir Ağırdır ise güncelik hayattaki değişimin iş yaşamını nasıl etkilediğine dair bilgiler verdi. Önümüzdeki yıllarda hangi dinamiklerin değişimi tetikleyeceği konusunda bilgi veren Ağırdır, BT dünyasının geleceğini sosyolojik bir bakış açısıyla değerlendirdi.

Dell İş Ortağı Ödülleri Sahiplerini Buldu

Toplantıda Dell 2014 yılında en başarılı iş ortakları ödüllendirildi. Dell ekosistemindeki 2014 yılının en başarılı iş ortakları ve aldıkları ödüller şu şekilde sıralandı:

–          En Yüksek Ciro Yapan İş Ortağı / KoçSistem

–          En Başarılı Dağıtıcı / Armada

–          En Başarılı Uçtan Uca Çözüm Projesi / Telemobil

–          En Başarılı Kamu Projesi / Epdata

–          En Başarılı Özel Sektör Projesi / KoçSistem

–          En Başarılı Anadolu Projesi / Radius

–          En Başarılı Pazarlama Programları İş Ortağı / Piramit

–          En Hızlı Büyüyen Kayıtlı İş Ortağı / Yönsis

–          Toplam Çözüm Satışında En Başarılı İş Ortağı / LN

–          Veri Depolamada En Başarılı İş Ortağı / Entegres

–          Ağ Ürünlerinde En Başarılı İş Ortağı / Entegres

–          İş İstasyonlarında En Başarılı İş Ortağı / Üçgen

–          Yazılım Ürünlerinde En Başarılı İş Ortağı / KoçSistem

Teknoloji Makaleleri