Cuma, Nisan 19, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Fortinet’ten Rekor Seviyede Büyüme

fortinet_globaltechmagazineSiber güvenlik ve tehdit istihbaratı alanında yüksek performanslı çözümler sunan Fortinet, 2015 mali yılının ikinci çeyreğine ait başarılı büyüme rakamlarını kamuoyuyla paylaştı. Şirket, 297.2 milyon dolar satış rakamına ulaşarak geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre satışlarını yüzde 40 artırdı ve rekor büyümeye imza attı. Şirket cirosunda ise yüzde 30’luk bir artış kaydedildi.

2015 mali yılının ikinci çeyrek rakamlarını açıklayan Fortinet, 30 Haziran 2015 tarihinde sona eren ikinci çeyreği 239.8 milyon dolarlık ciroyla kapadı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla ciroda yüzde 30’luk bir artış kaydeden şirket, satışta yüzde 40 oranında büyüme yakalayarak 297.2 milyon dolarlık rekor seviyelere ulaştı.

Başarılı ikinci çeyrek rakamlarıyla ağ güvenliği çözümleri piyasasında önemli bir büyüme yakalayan Fortinet’in Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ken Xie, elde ettikleri finansal sonuçları şu şekilde değerlendirdi: “İkinci çeyrekte elde ettiğimiz rekor seviyedeki satış rakamlarımız, beklenenin üzerine çıkan şirket ciromuz, karlılığımız ve 84.3 milyon dolarlık nakit akışımız, yatırım stratejilerimizin meyvelerini verdiğinin kanıtı. Bu başarının temelinde müşteri odaklı yaklaşımız, güvenlik teknolojileri sektöründeki rekabet avantajımız, pazarlama yatırımlarımız ve iş ortaklarımızla kurduğumuz sağlam ilişkiler yatıyor. Sektör liderliğini koruyan uçtan uca, entegre ağ güvenliği platformumuz sayesinde, önümüzdeki günlerde küresel düzeyde pazar payımızı artırmaya devam edeceğiz.”

Teknoloji Makaleleri