Ana Sayfa Haberler HID Global 2016’da Güvenli Kimlik Konusundaki En Önemli Trendleri Açıkladı

HID Global 2016’da Güvenli Kimlik Konusundaki En Önemli Trendleri Açıkladı

hid global globaltechmagazineGüvenli kimlik çözümlerinde dünya çapında bir lider olan HID Global, ileriyi gören iş ortakları ve son kullanıcı organizasyonları ile şirketin son çözümlerinin pilot projelerinin gerçekleştirildiği ve dağıtımının yapıldığı çeşitli pazarlardaki önemli müşterilerden alınan görüşlere dayanarak, 2016’da izlenecek güvenlik trendlerini belirledi. HID Global’in geniş sektör perspektifi, şirketi, kimlik ve erişim yönetimi, vatandaş kimliği ve Nesnelerin Interneti (Internet of Things – IoT) üzerinde bu yıl önemli etkisinin olacağına inandığı beş önemli gelişmeyi belirlemeye yönlendirdi.

HID Global Başkanı ve CEO’su Stefan Widing, “Yeni yılda gelişen çeşitli trendleri izliyoruz, bunların arasında HID Global’in 2016’da güvenlik teknolojisinde yenilikçiliğin ana destekçilerinden olacağına inandığı, daha mobil merkezli ve tatmin edici bir kullanıcı deneyimine yönelik talebin artması da var. Müşteriler, kullanıcıları için geniş kapsamlı bir güvenli kimlik deneyimini daha fazla isteyecekler. Bu da birbiri ile bağlantılı dijital kimlikler ve Nesnelerin Internet’i döneminde daha esnek ve uyarlanabilir çözümler için bir temel sağlayabilir” dedi.

HID Global’in 2016 trendleri, daha mobil ve bağlantılı bir deneyimi, kişisel gizliliği koruma konusunda süren gelişmeleri ve çözümü dağıtmak için en iyi uygulamaların daha yaygın benimsenmesini işaret ediyor. Trendler şunları içeriyor: 

Trend #1: “Mobilize” güvenlik, daha yaygın ve kişisel olacak: Yeni ve daha güvenli kimlikli bir yaşam tarzı, şimdiye kadar var olan mobil cihazların uyumu çerçevesinde oluşturulacak. Bilgisayar ve ağda oturum açmak, sürücü belgeleri ve diğer uygulamalar, telefon, tablet ve laptoplardaki fiziksel güvenlik fonksiyonları ile daha kesintisiz bir şekilde birleştirilecekler. Giyilebilir cihazlar bir sonraki adım olacak ve telefonlar, varlığın kanıtı (proof-of-presence) uygulamaları için IoT’ye güvenlik ve güven ekleme konusunda RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) etiketleri ile de çalışacaklar.

Trend #2:  Güvenlik, kullanıcı deneyimine çok daha fazla odaklı olacak:  Bu planlama ve uyum arasındaki açığın kapanmasına yardım ederken,  diğer taraftan son kullanıcı alışkanlıklarını ve yaşam tarzını belirlemekten ziyade, güvenliğin uyarlanmasını garantiliyor. Eski onay şekilleri daha tatmin edici alternatiflerle değiştirilecek.

Trend #3:  Güvenli, bağlantılı kimlikler, çalışma, alışveriş ve oynama biçimlerimizde güvenliği ve yenilikçiliği destekleyecekler: Sektör, yeni bağlantılı kimlikler dönemine girecek, bu kimlikleri yasal sahipleri ile ilişkilendirmek için biyometrinin de dahil olduğu çok katmanlı güvenlik stratejilerini kullanacak.

Trend #4:  Gittikçe büyüyen bağlantılı ve mobil öncelikli bir dünyada kişisel gizlilik daha fazla ilgi çekecek: Kimlik, şahısların ve onların kişisel kimliklerinin ötesinde, nesnelerin kimliğine ve onların doğruluğuna kadar genişleyecek, bu da bağlantılı cihazlar, servisler ve uygulamalarda gittikçe artan kişisel bilgileri koruma ihtiyacını ortaya çıkaracak.

Trend #5:  Güvenlik politikaları ve en iyi uygulamalar, teknolojideki gelişmeler kadar önemli olacak:  Sektör, ABD’nin ilk dijital sürücü belgelerinden, organizasyonların hem mekân hem de bilgi güvenliğini daha bir bütün olarak karşılamalarına izin veren birleşik yetki belgesi yönetim sistemlerine kadar sadece ne dağıttığına değil nasıl dağıttığı konusuna da odaklanmasını artıracak.  Endüstri sadece ihlalleri engellemeye odaklanmak yerine, sonra ne olduğunu kontrol etmek için en iyi uygulamaları edinecekler, böylece hırsızlar çalınan kimlikleri kullanamayacaklar.

HID Global’in Seos® teknolojisi, bu trendleri geliştirmek için bir temel sağlıyor, böylece organizasyonlar için mobil çözümleri güvenli bir şekilde birleştirmek ve şimdiye kadarkinden daha fazla uygulama ile kullanıcılarını güçlendirmek mümkün oluyor.