Ana Sayfa Haberler En Yeni SAP Uygulamaları İçin SUSE Linux Enterprise Sunucu

En Yeni SAP Uygulamaları İçin SUSE Linux Enterprise Sunucu

suse globaltechmagazineSUSE® SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1’e dayanan SAP® Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucu’sunun, SAP uygulamalarının x86 donanımında etkin bir şekilde dağıtılması ve yönetilmesi için yeni özellikleri ile birlikte hazır olduğunu duyurdu.  Herkese açık bulut için iyileştirilmiş yüksek oranda servis verme süresi ve SAP HANA için güncellenmiş optimizasyon gibi yenilikler, Linux üzerindeki kritik görevli SAP çözümüne dayanan iş yüklerinin dağıtımının basitleştirilmesine yardım edip çalışma süresini artırabilir, böylece müşteriler zamandan tasarruf edip operasyon maliyetlerini düşürebilirler.

SUSE’deBölge MüdürüPaul Abi-Chahine, “SAP, kurumların çevrim dışı olmasını göze alamayacakları kritik uygulamalar sağlıyor, özellikle de SAP HANA tarafından sunulan yüksek hızlı analitiğin avantajlarına sahip olma arayışında olan müşterilere. SAP Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucu, Linux’ta SAP çözümleri için lider bir platformdur ve SUSE platformunda yapılan bu güncellemeler fiziksel, sanal veya buluttaki her tür dağıtımda çalışma süresini artırır” dedi.

SAP LinuxLab yöneticisi HelgeDeller ise, “SAP Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucu 12 için sunulan Service Pack 1 güncellemesi ile SUSE, kritik görevli SAP çözümü işyüklerinin kurulumunu, dağıtımını ve yönetimini basitleştirmenin yanı sıra, sistemin devre dışı kalma süresini azaltmak için kurumlara yüksek oranda çalışma süresine sahip çözümler sunmada liderliğini pekiştirdi” dedi.

Yeni özellikler ve kazançları

SAP Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucusunun bu en yeni sürümü, herkese açık Amazon Web Services bulutunda çalışan SAP HANA için yüksek oranda çalışma süresi desteği yoluyla genişletilmiş bir güvenilirlik sağlıyor. Ayrıca, SAP iş yüklerini UNIX’ten veya başka Linux dağıtımlarından taşıyan müşteriler, SAP uygulamaları için yüksek oranda çalışma süresine sahip cluster’ların daha kolay kurulumu ve bakımı için yüksek oranda çalışabilirlik süresine sahip iyileştirilmiş bir kullanıcı arayüzü ile, SAP HANA’nın ek otomatik sistem kopyalama senaryoları için destek de bulacaklar.

SAP Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucu 12 SP1, günlük görevleri ve elle yapılan işlemleri otomatikleştirmek ve SAP uygulamaları için sistem parametresi ayarlamalarını daha da otomatikleştirmek için ek araçlar da sağlıyor.  Tam işletim sistemi geri dönüşlerinde servis paketleri, yanlışlıkla yapılan güncellemeler ve beklenmeyen uygulama sorunları nedeniyle sistemin devre dışı kalma süresinin azaltılmasını sağlıyor.

Ürünün hazır olma durumu ve fiyatlandırma

SUSE Linux Enterprise 12 Service Pack 1’e dayanan SAP Uygulamaları için SUSE Linux Enterprise Sunucu, şimdi müşteriler için hazır durumda. Kurumsal müşteriler için 24×7, ortak entegre ve kesintisiz öncelikli destek özelliğine de sahip, bu yeni bir servis paketi çıktığında 18 aylık tam destek süresini de içeriyor.