Ana Sayfa Haberler Platin Bilişim ’den VIP Güvenlik Hizmeti

Platin Bilişim ’den VIP Güvenlik Hizmeti

Platin Bilişim GlobalTechMagazine2001 yılından bu yana Türkiye’nin önde gelen kurumlarına “Veri Koruma”, “Arşivleme”, “İş Sürekliliği”, “IT Altyapı yönetimi” ve “Güvenlik” konularında profesyonel çözümler sunan Platin Bilişim, Symantec VIP çözümüyle kurum ve şirketlere güvenlik alanında VIP bir hizmet kalitesi vaat ediyor.

Günümüzde, kurumlar çalışanları mobil teknolojilere entegre olduğu ve uygulamalarını buluta taşıdıkları için her zaman olduğundan daha fazla güvenlik meselelerini önemsemek durumunda. Aynı zamanda da esnek, ölçeklendirilebilir, etkili ve maliyet avantajı olan çözümlere her zamandan daha fazla ihtiyaçları bulunmakta. Çıtanın her geçen gün daha fazla yükseldiği günümüzde veri hırsızlıkları ve kötü yazılımlara bağlı güvenlik olayları artıkça, kurumların kayıpları milyonlara hatta marka imajının yerle bir olmasına mal olabiliyor. Platin Bilişim tarafından sunulan Symantec™ Doğrulama ve Kimlik Koruma çözümleri şirket ve kurumların aradığı ürünlerin başında yer alıyor.  Bu çözüm, sektör lideri, bulut tabanlı bir 2FA çözümü olarak öne çıkıyor. Ürün, otomatik güvenlik sağlıyor ve kullanıcı dostu kullanım deneyimi sunuyor. Kurulumu kolay, maliyet avantajlı ve akıllı bir çözüm olan VIP, hassas veri ve uygulamalara yetkisiz erişim konusunda kullanıcıları koruyan özelliği ile ön plana çıkıyor.

Güçlü ve daha akıllı kimlik doğrulama ve ID koruma 

Birçok kurum, artık mobil cihazlardan ve dışarıdan ofise erişim sağlayan önemli bir çalışan sayısına sahip durumda. Ancak halen, kullanıcı adları ve şifreler yetkisiz erişime karşı cihazları tam bir koruma altına alabilmiş değildir. Çoğu firmanın 2FA’e geçiş yaptığını belirten Platin Bilişim Genel Müdürü Ayhan Bamyacı, “Ancak hassas şirket verisine otomatik erişimi gereken, az sayıda bir çalışan tarafından bu sistem kullanılıyor. Çünkü kullanıcılar karmaşık 2FA süreçlerinin iş yüküne katlanmayı reddediyor. Hatta BT çalışanları ve ekipleri için bile bu süreçler kimi zaman ekstra iş yükü şeklinde algılanabiliyor. Kısacası, Doğrulama ve Kimlik Koruma hizmeti, bulut tabanlı güçlü, daha akıllı ve etkin bir güvenlik sisteminin tüm özelliklerini de sağlayan bir sistem olduğunda tercih edilir. Yönetilebilir hizmetler daha düşük bir maliyete gelir ve daha ölçeklenebilir bir model sunmakta” dedi.

BT çalışanlarının iş yükü hafifliyor

Ürünün Özel Sanal Ağlarda (VPN), veri ambarlarında, web mail programlarında kullanılabilir ve entegre edilebilir bir durumda olduğunu da kaydeden Ayhan Bamyacı, “VIP, şifresiz olduğu için kişisel hizmet seçenekleri ile BT çalışanlarının iş yükünü azaltıyor. VIP hizmetinin doğrulama sistemi bir portal üzerinden çalışıyor. Kullanıcı kendi kendine bunları test edebilir, isim değiştirebilir veya kaldırabilir. Herhangi bir destek hattından yardım almaya da gerek kalmaz. Kurumlar BT masraflarını VIP servisi ile yüzde 75’e kadar azaltabiliyor. Gartner’ın konuyla ilgili raporuna göre destek hatları aramalarının yüzde 30’u şifre kaynaklı sorunların çözümü ile ilgili aramalardan oluşuyor. VIP hizmeti; kullanıcı, cihaz veya duruma göre kurumun çeşitli modelleri seçebilmesini sağlar. Zira bugünün işgücü mobil olduğu için çoğu çalışan mobil erişimi tercih etmektedir, ancak bu seçeneklerin çoğu şifrelidir. Kartsız sistemlerde en avantajlı çözümlerden biri VIP servisidir” şeklinde görüş belirtti.