Ana Sayfa Haberler Yeni EMC XtremIO eşsiz depolama yönetimi sunuyor

Yeni EMC XtremIO eşsiz depolama yönetimi sunuyor

emc globaltechmagazineEMC Corporation, VMware ve Microsoft’un sanallaştırılmış ortamları için EMC® XtremIO® tamamı flash depolama platformundaki yeni uygulama entegrasyonu ve yönetim özelliklerini piyasaya sürdüğünü duyurdu. Yeni XtremIO, uygulama ve altyapı ekiplerinin sanallaştırılmış ortamlardaki basitleştirilmiş kaynak tedarik ve yönetim iş akışlarından, otomasyon ve orkestrasyondan tam olarak yararlanmasını sağlayan zengin bir iş akış seti sunuyor. Entegre Kopya Veri Yönetim (iCDM) işlevi, aynı zamanda kopya veri dağınıklığını yönetmek için ayrı özel donanım ve yazılım satın alma ihtiyacını azaltmaya yardımcı oluyor.

VMware Yazılım Tanımlı Veri Merkezi Birimi İdari Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Raghu Raghuram, geliştirilen XtremIO özellikleri için şunları söyledi:

“VMware vRealize Orchestrator ile XtremIO entegrasyonları, müşterilere yerel olarak VMware vCenter veya vRealize Orchestrator kullanıcı arayüzünde olan sanal makineler için yedekleme, kopyalama ve dosya seviyesinde geri yükleme gibi kritik görevleri yerine getirme gücü veriyor. Bu entegrasyonlar, müşterilere iş açısından kritik uygulamaları ve verileri basit ve verimli bir şekilde korurken üretkenliği hızlandırmaya yardımcı olacak yeni özellikler sunuyor.” 

EMC Corporation EMC Bilgi Altyapısı CEO’su David Goulden ise, “Tamamı flash depolama pazarının lideri olan XtremIO, aynı zamanda EMC’nin bugüne kadarki en hızlı büyüyen ürünü olarak meşaleyi taşıyor. Bugün bile gelişmekte olan birinci sınıf performansının ve kullanım kolaylığının yanı sıra XtremIO, müşterilerimiz tarafından onu daha da değerli kılacak şekilde sunulan kesintisiz yeniliklerle de tanınıyor. EMC’nin modern veri merkezi stratejisinin özü olan XtremIO hakkında yakın gelecekte daha da fazla heyecan verici yeniliği paylaşmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

XtremIO XIOS™ işletim sistemine getirilen bir düzineyi aşkın güncelleme arasında öne çıkan bazı özellikler şu şekilde sıralanıyor:

  • XtremIO, EMC AppSync®, EMC VSI ve VMware vCenter Web UI arasında EMC ve VMware ürün entegrasyonları. Bu yeni entegrasyon, vCenter yöneticisinin yerel olarak sanal makineleri ve veri depolarını kurtarmasına ve geri yüklemesine olanak tanır ve sanal makine içinden dosya seviyesinde geri yüklemeler gerçekleştirir. Bu, aynı zamanda vCenter yerel kullanıcı arayüzünden yeni iCDM iş akışlarına olanak tanıyarak kullanıcıların XtremIO’nun sanal kopya teknolojisini kullanarak işlevsel kopyalar oluşturmasına ve yeniden amaçlandırmasına izin verir.
  • Kendi başına veya VMware vRealize Automation iş akışının parçası olarak hareket eden yeni XtremIO vRealize Orchestrator Eklentisi. Yeni vRealize Orchestrator eklentisi, altyapı ekiplerinin sanallaştırma yöneticileri, DBA’lar ve uygulama sahiplerinin kullanımı için self-servis bir otomatik, uçtan uca, altyapı iş akışları kataloğu oluşturmasına izin verir. EMC, VMware kullanıcılarının hesaplama ve depolama tedarik ve iCDM becerileri gibi depo yönetim ve tedarik görevlerini yerel olarak VMware arayüzü içinde otomatikleştirmek ve organizasyonunu yapmak için VMware vRealize Automation ile XtremIO’dan tam olarak faydalanmasına olanak tanır.
  • XtremIO Yönetim Sunucusu aracılığıyla Microsoft PowerShell versiyon 4.0 ve 5.0 için yerel destek. Sonuç olarak yöneticiler, şimdi sanallaştırılmış bir ortamda her tür operasyonu otomatikleştirmek ve organize etmek için XtremIO’dan PowerShell ve VMware PowerCLI’yı kullanarak tam destekli bir komut yazılım ortamından faydalanabilir. 
  • Kullanıcıların kendi tercih ettikleri SMI-S kullanıcı arayüzünde yerel olarak XtremIO deposunu yönetmesine ve hazırlamasına olanak tanıyan Depo Yönetimi Girişim Spesifikasyonu (SMI-S) için yeni XtremIO desteği. SMI-S, çeşitli SMI-S etkin uygulamalardan heterojen çok satıcılı depolama sistemlerinin geniş ve birlikte çalışabilir yönetimi ile hazırlığına olanak tanır. Örneğin XtremIO, Sistem Merkezi Sanal Makine Yöneticisi (SCVMM) SMI-S profili aracılığıyla Microsoft Hiper-V sanallaştırılmış ortamları için yeni bir destek içerir. İleride EMC, XtremIO’daki diğer SMI-S istemci profilleri için destek eklemeye devam edecek.

EMC, aynı zamanda XtremIO’nun yeni web tabanlı HTML 5 grafiksel kullanıcı arayüzünün bir beta versiyonunu yayınladı. Bu web tabanlı kullanıcı arayüzü, XMS kullanıcılarına XtremIO raporlama, izleme ve yönetme için basit, hafif bir seçenek sağlamaya yardımcı olmak üzere tasarlanmış olup, mobil cihazlar aracılığıyla erişimi destekliyor.

XtremIO içine yerleşik bu zengin entegrasyon ve depolama iş akışı otomasyon özellikleri seti, hem BT hem ticari kullanıcılar için kritik olan büyük uygulamalar içinde depo yönetim ve hazırlık süreçlerini basitleştirmeye yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır. EMC, depolama ve uygulama kopyalarını yönetme ve hazırlama karmaşasını azaltmaya yardımcı olması adına ek uygulamalar için entegrasyon ve iş akışı otomasyon becerilerini desteklemek üzere XtremIO’yu geliştirmeye devam edecek.