Ana Sayfa Haberler ATEME, Dell EMC altyapısıyla yayın sektörünü dönüştürüyor

ATEME, Dell EMC altyapısıyla yayın sektörünü dönüştürüyor

dell emc globaltechmagazineLider video sıkıştırma şirketi ATEME, yayın sektörünün ihtiyaçlarına yanıt vermek için Dell EMC depo ve sunucu çözümlerini tercih etti.

Dell EMC OEM Solutions, çözüm yelpazesini genişletmesi için ihtiyaç duyduğu sunucuları ve depoları sağlamak üzere lider video sıkıştırma uzmanı ATEME ile iş birliği yaptığını duyurdu. Dell EMC çözümlerinin performansı sayesinde ATEME, yüksek video kalitesini korurken, çok daha yüksek yoğunlukta çözümler sunabiliyor. Böylece müşterilerinin işletme ve sermaye giderlerini düşürerek hizmet kesintisi olmadan ölçeklendirme yapmalarına olanak veren esnekliği sunuyor.

Yayıncılar ve operatörler, iş akışlarını sanallaştırma trendini izlemeye başladıklarından beri uygulamalar ve yazılım gereksinimleri ile birlikte çalışabilecek güvenli bir çözüm tabanına ihtiyaç hissettiler. Video altyapı pazarındaki bu değişim doğrultusunda ATEME’in, mevcut ortağı Intel ile yan yana çalışabilecek ve hızlı bir şekilde yüksek performanslı bir sunucu ve depolama tabanı sunabilecek bir donanım ortağı bulma gereksinimi doğdu.

ATEME, Intel ile olan güçlü ortaklığı ve şirketi için kapsamlı bir ısmarlama çözüm sağlayacağına dair vaadi nedeniyle tercihini Dell EMC OEM Solutions’tan yana kullandı. Dell EMC de Dell EMC PowerEdge R330, R430, R630, R730 ve C4310 ve de Dell EMC PowerVault MD1000’den oluşan bir platform geliştirmek üzere ATEME ve Intel ile ortaklık kurdu. Altyapı platformuna ek olarak Dell EMC, ATEME’e aynı zamanda Özel Fabrika Entegrasyonu (CFI) şeklinde benzersiz hizmetler de sundu. Dell EMC görüntüleme ve GPU entegrasyonu için optimize bir platform oluşturmak üzere çözümlerin tasarım, üretim ve test aşamaları ile ilgilenirken CFI sayesinde ATEME müşterilerine odaklanma olanağı elde etti. Global ayak izi ve birinci sınıf destek modeli ile Dell EMC, ATEME’in kurulum için uzun hazırlık süresi ve yetersiz teknik destek kalitesi gibi geçmişte sorun yaşadığı noktaları çözmesine yardımcı oldu.  

“Dell EMC’nin ürün gelişimi için ayırdığı kaynak etkileyiciydi”

ATEME CEO’su Michel Artières, Dell EMC ile olan ilişkilerini şöyle dile getirdi:

“Sadece bir tedarikçi değil bir ortak istiyorduk. Dell EMC, en yüksek performans ve en iyi verimliliğe ulaşmak üzere müşterek çözümü test ederek ve ince ayarlarını yaparak gerekenden bile fazlasını yaptı. Ortaklık, kesinlikle Dell EMC DNA’sının bir parçası ve ekibin, ürün geliştirmeye bu kadar zaman ve bu kadar önemli kaynak yatırmaya hazır olduğunu görmek bizi gerçekten etkiledi.”

Dell EMC’nin EMEA Bölgesi için OEM ve IoT Çözümlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dermot O’Connell da konuyla ilgili şöyle dedi:

“ATEME, video sıkıştırma alanında pazarın önemli bir oyuncusu ve müşterilerine sunduğu hizmet, dünyayı görme şeklimizi değiştiriyor. Müşterimizin sunduğu hizmetten tanınmış yayıncı şirketlerin faydalandığı düşünülürse, çalışmasına gerekli gücü verecek altyapıya sahip olması son derece önemli. ATEME ile videonun değişen gereksinimleriyle başa çıkabilecek kadar esnek bir güçlü platform sağlama konusundaki çalışmamız, bu sektöre olan uzun vadeli bağlılığımıza ve geçtiğimiz yirmi yıl içinde gözetleme ve güvenlik, video ve dijital prodüksiyon şirketleri ile tamamladığımız çalışmalara dayanıyor.”

Dell EMC, ATEME ile çalışmaya, dünyanın her yerinde müşterek müşteri seminerleri düzenlemeye ve yayın sektörüne yenilikler getirmeye odaklanmaya devam edecek.