Cuma, Haziran 21, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Tech Data, Avrupa’da Micro Focus’un resmi iş ortağı oldu

Tech Data-globaltechmagazineTech Data sahip olduğu derin uzmanlıkla kanal iş ortaklarına hibrit bulut alanında yeni fırsatlar sağlayacak. 

Tech Data önde gelen bir kurumsal yazılım şirketi olan Micro Focus’un Avrupa’daki resmi distribütör iş ortağı olduğunu duyurdu. Anlaşma sonucu Micro Focus’un portföy çözümleri artık Avrupa çapında Tech Data’nın iş ortaklarına da sunulacak.

1 Eylül 2017 itibari ile  Hewlett Packard Enterprise (HPE) yazılım birimi ile birleşme sürecinin tamamlayan Micro Focus, müşterilerin her türlü ihtiyacına yönelik inovatif çözümler sunmasına ve bu sayede  hibrit bilişim dünyasındaki yeniliklere ayak uydurabilmelerini sağlamaya yönelik yazılımların geliştirilmesi, satılması ve desteklenmesine odaklanmaktadır. Bu iki yazılım liderinin ittifakı, tek faaliyet konusu kurumsal yazılım olan şirketler arasında dünya yedincisi olmayı sağlamıştır.

Tech Data’nın Avrupa HPE faaliyet birimi direktörü Steve Cant, “Anlaşma müşterilerin artan hibrit bilişim ihtiyaçlarına cevap vermek doğrultusunda Tech Data ve kanal iş ortaklarımız için önemli bir iş ortaklığıdır. Micro Focus ile HPE Software arasındaki bu birleşme, çözümler ve yeteneklerin güçlü bir kombinasyonunu biraraya getirmiştir. Birleşme öncesinde iki kuruluşla da uzun süredir devam eden ilişkilerimizin olması, iş ortakları açısından sorunsuz bir geçiş süreci gerçekleştirmek ve bu iki kudretli yazılım gücünün ittifakının kazandıracağı ödüllerden tam olarak yararlanmalarını sağlamak için ideal bir konuma sahip olduğumuz anlamına gelmektedir.” Açıklamasında bulundu.

Micro Focus’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika dağıtım direktörü Ben Viollet şunları belirtti: ‘Bizim misyonumuz, dahili analizlere sahip, ölçeklenebilir, kurumsal sınıf yazılımlardan oluşan, sınıfının en iyisi bir portföy sunmak, ve yüksek kaliteli ürünler geliştirmek, ve böylece müşterileri inovasyonumuzun merkezine yerleştirmektir. Tech Data ile iş ortaklığımız sonucunda müşterilerin ve iş ortaklarının – ana bilgisayardan mobile ve buluta – kurumsal bilişim alanındaki yeni hibrit model içerisindeki zorlukları aşıp fırsatları değerlendirmelerine yardımcı olma konusunda eşsiz bir konuma sahip bulunmaktayız. Tech Data ile birlikte çalışarak iş ortaklarımızın müşterilerine gerçek dijital transformasyon olanakları sunmalarına destek olmayı ümit ediyoruz.”

Teknoloji Makaleleri