Ana Sayfa Haberler Citrix ve Oracle Bulutta işbirliği gerçekleştirdi

Citrix ve Oracle Bulutta işbirliği gerçekleştirdi

citrix-globaltechmagazineCitrix XenApp ve XenDesktop Hizmetleri artık Oracle Cloud Marketplace’de kullanıma sunuldu.

Oracle Bulut Müşterileri, artık kombine çözümleri güvenli bir şekilde kurmak ve kendi müşterilerine buluta geçişte yardımcı olmak için Citrix Bulut Hizmetlerine erişebilecek. 

Uzun vadeli yatırımlara maruz kalmadan operasyon hızını artırmak için dünya genelindeki şirketler bulut hizmetlerini benimsiyor ve buluta doğru yolculukta güvenli stratejiler arıyorlar. Oracle PartnerNetwork (OPN) altın üyesi olan Citrix, müşterilerin bu zorlukları aşıp bulut hizmetlerinin esnekliği ve ölçeklenebilirliğini tam anlamıyla tecrübe etmelerine yardımcı olmak için, bulut tabanlı XenApp ve XenDesktop hizmetlerinin artık Oracle Cloud Marketplace’de kullanıma sunulduğunu açıkladı.

Oracle Cloud Marketplace üzerinden XenApp ve XenDesktop gibi Citrix Cloud hizmetlerine erişebilmek, iş dünyasındaki müşterilere Oracle Bulut Altyapısının (OCI) ölçeği, gücü ve güvenilirliğinden faydalanma imkânı sunarken, şirket çalışanlarının da önemli iş uygulamalarına ve verilere tüm cihazlardan daha güvenli bir şekilde erişmelerini sağlayacak.

Oracle Cloud Marketplace, Oracle Cloud Applications’ı giderek genişleten benzersiz iş çözümleri sunan servis sağlayıcıları da dahil olmak üzere, güvenilir iş uygulamaları arayan Oracle müşterilerinin her şeyi bulabilecekleri bir mağaza. Oracle Cloud, hizmet olarak yazılım (SaaS), hizmet olarak platform (PaaS), hizmet olarak altyapı (IaaS) ve hizmet olarak veri (DaaS) dahil olmak üzere bulut teknolojisinin her seviyesinde kurumsal düzeyde hizmetler sunuyor.

Oracle’ın ISV, OEM ve Java İş Geliştirme Başkan Yardımcısı David Hicks, “En önemli uygulamalarını, cihazlarını ve verilerini kullanırken Oracle’a güvenen müşteriler artık Oracle Bulut Altyapısının gücü, ölçeği ve güvenilirliğinden de yararlanabilirler. Oracle Cloud’da mevcut olan ve Citrix Cloud ile yönetilen bu hizmetlerin sadeliği hem Oracle hem de Citrix ile çalışan işletmelere muazzam değerler katabilir.” dedi.

Citrix Bulut ve IoT Başkan Yardımcısı Steve Wilson, ise şöyle konuştu: Oracle müşterileri için Citrix Cloud’u kullanmak uygulama ve bilgisayarların güvenli bir şekilde, hibrit bulut stratejisinin bir parçası olarak sunulmasında daha yüksek çeviklik sağlıyor Citrix’in Oracle Cloud Marketplace’ye katılımı, Oracle topluluğuna olan bağlılığımızı daha da artırıyor ve müşterilerin XenApp ve XenDesktop gibi Citrix Cloud hizmetlerinin avantajlarından kolayca yararlanmalarını sağlıyor. İş hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olmada Oracle Cloud’un gücünü kullanan Oracle müşterileri için büyük bir potansiyel görüyoruz.” dedi.

Oracle Cloud Marketplace, uygulama ve hizmet aramak için sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip. Ayrıca, müşterilerin işletmeleri için en iyi çözümleri belirlemelerine yardımcı olmak adına kullanıcı değerlendirmeleri de sunuyor. Müşteriler Oracle Cloud Marketplace’nin yeni, otomatikleştirilmiş uygulama yükleme özellikleri sayesinde sağlayıcı işletme uygulamalarını merkezi bir bulut arayüzünden kolayca kurabiliyor.