Perşembe, Haziran 20, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

TD SYNNEX’ten Oracle’ın iş ortaklarına eğitim

TD-Synnex-globaltechmagazineKüresel teknoloji distribütörü TD SYNNEX ile dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Oracle arasında yapılan iş birliği kapsamında, TD SYNNEX’in İstanbul’daki İş Ortağı Mükemmeliyet Merkezi’nde Oracle Türkiye’nin iş ortaklarına yeni ürün ve hizmetler hakkında eğitimler verilecek. İş ortakları bu merkezde sadece yeni teknolojilerin sunduğu fırsatları öğrenmekle kalmayacak aynı zamanda Oracle ürünleri ile yeni projelerin hayata geçirilmesi konusunda uzmanlardan rehberlik de alacak. İş birliği, Oracle’ın EMEA bölgesinde ilk kez iş ortaklarına bir distribütörünün ofisinde eğitimler verilecek olması açısından da önem taşıyor.

Dijital dönüşümün etkisi ile BT çözümleri kurumların yeni iş modellerini hayata geçirmelerini sağlamaya devam ediyor. Dünyanın önde gelen küresel teknoloji distribütörü TD SYNNEX de iş ortakları için oluşturduğu ve adeta bir laboratuvar ortamı sunan İş Ortağı Mükemmeliyet Merkezi (Partner Center of Excellence – PCoE) ile iş ortaklarının çevik bir şekilde yenilikleri uygulamalarına ve pazara daha hızlı girmelerine yardımcı oluyor.

TD SYNNEX ile dünyanın en büyük yazılım şirketlerinden biri olan Oracle arasında yapılan ve Oracle’ın EMEA bölgesinde bir ilk olan iş birliği kapsamında, TD SYNNEX Türkiye’nin İş Ortağı Mükemmeliyet Merkezi’nde Oracle Türkiye’nin iş ortaklarına yeni ürün ve hizmetler hakkında eğitimler verilecek. İstanbul’daki merkezde, mevcut ve potansiyel müşteriler yeni teknolojilerin sunduğu fırsatları öğrenirken yeni potansiyelleri keşfetme imkânı da bulacak. TD Synnex Türkiye bünyesinde açılışı gerçekleştirilen PCoE merkezi, pandemi sonrası Avrupa ve Orta Doğu bölgesinde açılan ilk fiziksel eğitim merkezi olması nedeniyle önem taşıyor.

TD SYNNEX Türkiye Ülke Müdürü Behçet Yumrukçallı, iş birliği ile ilgili yapığı açıklamada, “İş Ortağı Mükemmeliyet Merkezimiz ile 2019 yılının sonlarından bu yana iş ortaklarımıza online ortamda hizmet veriyorduk. Üç yıl içerisinde iş ortaklarımızın 472 çalışanına eğitimler verdik. Ürün ve hizmetlerinin distribütörlüğünü de yaptığımız Oracle’ın iş ortaklarına da TD SYNNEX’ten eğitmenlerin yanı sıra Oracle’dan eğitmenlerin de katılımıyla online ortamda düzenlenen dijital atölyelerde eğitimler veriyorduk. Yeni dönemde eğitimlerimizi artık İstanbul’daki ofisimizde fiziksel dünyaya da taşıyoruz. Buradaki İş Ortağı Mükemmeliyet Merkezimizde Oracle’ın iş ortaklarını ağırlayacağız. Vereceğimiz eğitimlerimizin odak noktası ise ilk etapta bulut teknolojileri olacak. Eğitimlerimizin konusu her çeyrek dönem sektörlerdeki trend ve ihtiyaçlara göre belirlenecek. Teknik danışmanlarınız ve eğitmenlerimiz ayrıca bu merkezimizde Oracle’ın iş ortaklarının teknik sorularını yanıtlarken karşılaştıkları problemleri çözmelerine de destek olacak. Yazılım ve donanım dünyasının önde gelen şirketlerinden olan Oracle, yaklaşık 150 milyon dolarlık bir pazarda yüzde 70’lik bir paya sahip. Bu eğitimlerimiz ile Oracle’ın ürün ve hizmetleri hakkında daha fazla kurumsal ve KOBİ müşterisini bilgilendirmeyi hedeflerken aynı zamanda mevcut müşterilerine de henüz kullanmadıkları Oracle ürünleri ile yeni projelerin hayata geçirilmesi konusunda rehberlik etmeyi de amaçlıyoruz. Ayrıca yılın ilk yarısı ve sonunda katılımı en yüksek ve başarılı gerçekleştiren bireysel katılımcılara sürprizlerimiz de olacak.” dedi.

Teknoloji Makaleleri