Ana Sayfa Haberler Citrix ve Microsoft’un iş ortaklıklarında yeni dönem başlıyor

Citrix ve Microsoft’un iş ortaklıklarında yeni dönem başlıyor

citrix-globaltechmagazineYeni ortaklıkla birlikte Citrix, Microsoft 365 ve Azure müşterilerinin iş dönüşümlerini hızlandırmalarına yardım edecek.

DaaS hizmeti sunmanın yanı sıra bu ortaklık, Citrix Networking ve Citrix Analytics kapsamında  teknoloji entegrasyonları da sağlayacak.

Citrix ve Microsoft, iş ortaklıklarında yeni bir dönemin başlangıcı olan ve yeni bir ticari ilişkiyi, kapsamlı teknoloji entegrasyonlarını ve müşterilerin bulut stratejilerini uygulamalarını kolaylaştıracak yeni ortak programları içeren bir açıklama yaptılar. Bu iş ortaklığı, müşterilerinin Microsoft Azure’da dijital çalışma alanları ve ağ oluşturma çözümleri satın almaları ve kullanmaları için daha basit anahtar teslim sonuçların yanı sıra buluta geçişlerini planlamaları ve yürütmeleri için uzman danışmanlık hizmetleri sağlayacak.

Yeni ortaklıkla birlikte Citrix, ilk kez müşterilerinin Microsoft 365 lisanslı ve Microsoft Azure kapasiteli Citrix Workspace bulut tabanlı çözümlerinin hepsini Azure Marketplace’den satın almaları için daha basit yollar sağlayan bir Microsoft Direct Cloud Service Provider (CSP – Microsoft Doğrudan Bulut Hizmeti Sağlayıcısı) haline geliyor. Bu yeni iş ortaklığı sayesinde müşteriler, sadece birkaç saniye içinde ve çok fazla işlem gerçekleştirmeden satın alma aşamasından üretim aşamasına geçebilecekler. Bu bütünleşik Citrix ve Microsoft çözümleri, müşterileri için anahtar teslim çözümleri özelleştirebilen, yapılandırabilen ve sürdürebilen diğer Microsoft hizmet sağlayıcıları aracılığıyla da erişilebilir olacak.

Müşterilere sunulacak ilk ortak bulut hizmeti, Microsoft Virtual Desktop ile entegre bir DaaS hizmeti olacak. Bu hizmet ile müşteriler, Azure üzerinde çalışan sanal bir masaüstünü birkaç saat içinde satın alıp kullanabilecekler. Citrix, Windows Sanal Masaüstü Onaylı Sağlayıcı programındaki ilk ve tek teknoloji ortağı ve bu durum, müşterilerin her iki şirketin deneyimlerinden, güvenliğinden ve güvenilirliğinden faydalanmalarını sağlıyor.  DaaS hizmeti sunmanın yanı sıra bu ortaklık, Citrix Networking ve Citrix Analytics kapsamında  teknoloji entegrasyonları da sağlayacak.

Son olarak ise, hem Citrix hem de Microsoft buluta geçişin bazı müşteriler için karmaşık olabileceğinin ve müşterilerinin bu geçişi planlamak ve yürütmek için uzman bir kılavuza ihtiyaç duyacaklarının farkındalar. İki şirket, Cloud Alliance initiative (Bulut İttifakı Girişimi) sayesinde oldukça yetenekli iş ortaklarının bulunduğu bir grup kuruyorlar. Bu program, katılan iş ortaklarının uzmanlara, teşvik girişimlerine ve kaynaklara erişmesi için yatırım yapıyor; böylece müşteriler, bulut çözümlerinde en iyi uygulamalara erişebiliyorlar.