Pazartesi, Nisan 15, 2024

İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Türkiye’de geliştirilen iş yazılımı TeamGram, Latin Amerika pazarında

TeamGram-globaltechmagazineTürkiye’de geliştirilen TeamGram, web tabanlı ve mobil iş yazılımlarıyla şirketlerin satış performansını artırmayı hedefliyor.

Kurulduğu 2017 yılından beri Türkiye dışında Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Güney Afrika, Hindistan, İngiltere, İsveç, Kanada gibi ülkelerde müşterilerine ulaşan TeamGram, şimdi de Arjantin ve Meksika’da İspanyolca, Brezilya’da da Portekizce sürümlerini sunarak Latin Amerika pazarına güçlü bir giriş yaptı.

TeamGram, KOBİ’lere de güçlü ve rekabetçi bir CRM yazılımı sunuyor

TeamGram CEO’su Ahmet Yürekli, CRM yazılımlarının bugün büyük şirketlerin neredeyse tamamında vazgeçilmez iş araçları haline geldiğini ve bu yazılımların KOBİ’lerin de iş süreçlerinde yer almasının önemli bir fark yaratacağını söyledi:

“CRM yazılımlarının ortaya çıktığı 1990’lardan sonra, gelişmiş ekonomilerdeki büyük şirketler satışlarını hızla artırmaya başladılar. Satışı sadece kişisel becerilere ve ilişkilere bağlı olmaktan çıkarttılar. Yönetilebilir, geliştirilebilir, öngörülebilir süreçler haline getirdiler.

Teknoloji pazar araştırmaları şirketi Gartner’ın yayınladığı rapora göre CRM, 2017 yılında toplam 39,5 milyar dolar büyüklükle en büyük yazılım kategorisi oldu ve 2018 yılında da en hızlı büyüyen yazılım kategorisi olması öngörülüyor.”

Yürekli, bugüne kadar KOBİ’lere yönelik CRM yazılımlarının, kendilerinden beklenen faydanın küçük bir kısmını sağladığını vurgulayarak sözlerini şöyle sürdürdü:

“KOBİ’lerin kısıtlı bütçe ve teknik imkanları, kapsamlı CRM uygulamalarını kullanmalarını zorlaştırıyordu. TeamGram bunu değiştiriyor. Yepyeni bir kullanıcı deneyimi sayesinde, satış sürecinin tamamını kapsayan, hatta teklif hazırlama ve sipariş yönetimini de içeren gelişmiş bir CRM uygulamasının, KOBİ kaynaklarıyla da kolayca başarılabildiğini, yaygın biçimde kullanılabildiğini gördük. Bu gelişme, KOBİ satış ekiplerinin hızla büyümesinin önünü açıyor.”

Türkiye’de geliştirildi, dünyada kullanılıyor

TeamGram’ın arge çalışmalarının Türkiye’de yapılmasının uluslararası pazarda önemli avantajlar sağladığını vurgulayan TeamGram CEO’su Ahmet Yürekli,

“TeamGram’ın Türkiye’de yaygın biçimde kullanılıyor olması bize global pazarda büyük avantaj sağlıyor. Türkiye’de arge ekibimizin kullanıcılarımızdan aldığı geri bildirimler, bütün dünyadaki KOBİ’ler için de daha iyi yazılım geliştirmemize yardımcı oluyor. Türkiye’deki kullanıcılarımızın ihtiyaçları, istekleri, önerileri, başta Latin Amerika olmak üzere tüm hızlı büyüyen ekonomilerdeki KOBİ’lerin beklentileriyle neredeyse bire bir örtüşüyor. Arge merkezimiz Silikon Vadisi’nde olsa, dünya KOBİ’lerinin ihtiyaçlarına bu kadar uygun teknoloji geliştirmemiz mümkün olmayabilirdi.”

TeamGram nedir?

Merkezi Kanada’da olan TeamGram’ın yazılım geliştirme merkezi, İstanbul’daki İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde bulunuyor.

TeamGram, özellikle satış ekiplerinin her gün sıklıkla yaptığı işleri hafifletecek ve kullanıcı firmaların satışlarını artıracak güçlü özellikler sunuyor. Şirket içindeki bilgi akışının düzenli kaydedilmesini ve istenildiği anda ulaşılabilir olmasını sağlayan TeamGram sayesinde, müşteri ile kurulan ilk temastan, teklif hazırlamaya ve siparişin teslimine kadar olan tüm satış süreci kolayca takip edilebiliyor. Şirket çalışanlarının önemli notları paylaşabildiği, birbirlerine yapılacak işleri atayabildiği şirket içi sosyal bir platform da olan TeamGram’ı kullanan şirketler kısa sürede verimliliklerini artırabiliyorlar.

Hem web üzerinden hem de iPhone ve Android mobil cihazlarla kullanılabilen TeamGram, ister sahada ister ofiste olsun, tüm çalışanların ihtiyaç duydukları bilgilere anında ulaşarak doğru aksiyon alabilmesini sağlıyor. Şirket yöneticileri ise tek ekrandan yeni satışlar, verilen teklifler, alınan siparişler, tamamlanmış/gecikmiş işler gibi şirketin daha fazla iş yapmasına ve daha iyi çalışmasına yönelik tüm göstergeleri takip edebiliyor.

Teknoloji Makaleleri