Ana Sayfa Haberler Monolitik yapıları açık kaynak çözümlerle modernleştirin

Monolitik yapıları açık kaynak çözümlerle modernleştirin

Red-Hat-globaltechmagazineRed Hat, açık kaynak çözümlerini kullanarak yapıları modernleştirmek için gereken tüm desteği sağlıyor.

Açık kaynak çözümlerinde dünya lideri Red Hat, monolitik (tek parça) yapıları açık kaynak çözümlerle modernleştirmek için atılması gereken adımları aktaracağı webinar serisini başlatıyor.

İlk bölümü 3 Haziran 2020, Çarşamba günü saat 14.00-15.00 arasında gerçekleştirilecek olan ve bir saat sürecek “Bulut Tabanlı Mimaride Servis Örgüsü (Service Mesh)” isimli yayında Dağıtık Mimarideki Zorluklar, Servis Örgüsü Bileşenleri, Dinamik Yönlendirme (Dynamic Routing), Devre Kesme (Circuit Breaking), Servis Güvenliği, Kaos Mühendisliği ve Servis İzleme başlıkları ele alınacak.

10 Haziran 2020, Çarşamba günü 14.00 – 15.00 saatleri arasında yayınlanacak “Quarkus – Java için Yeni Bir Umut” yayınında Java standartlarını temel alan, hızlı önyükleme sürelerine ve düşük bellek kullanımına sahip Kubernetes temelli bir Java teknolojisi olan Quarkus ile ilgili detaylı bilgiler aktarılacak.

16 Haziran 2020, Salı günü 14.00 – 15.00 arasında gerçekleştirilecek “CEPH 101: Ceph’in Kurulumu ve Yönetimi” isimli webinarda da Ceph’in kurulumu, blok, nesne ve dosya depolama olarak kullanımı ve felaket kurtarma yöntemleri uygulamalı olarak işlenecek. Bu webinar, Ceph’e hızlı bir giriş yapmak isteyenler için iyi bir başlangıç noktası olacak.

Bulut Tabanlı Mimaride Servis Örgüsü (Service Mesh)

3 Haziran 2020, 14.00 – 15.00: Red Hat Kıdemli Çözüm Mimarı Erkan Ercan

Kayıt için:     https://onlinexperiences.com/scripts/Server.nxp?LASCmd=L:0&AI=1&ShowKey=93698&LoginType=0&InitialDisplay=1&ClientBrowser=0&DisplayItem=NULL&LangLocaleID=0&SSO=1&RFR=NULL


Quarkus – Java için Yeni Bir Umut

10 Haziran 2020, 14.00 – 15.00: Red Hat Kıdemli Çözüm Mimarı Erkan Ercan

Kayıt için: https://onlinexperiences.com/scripts/Server.nxp?LASCmd=L:0&AI=1&ShowKey=93314&LoginType=0&InitialDisplay=1&ClientBrowser=0&DisplayItem=NULL&LangLocaleID=0&SSO=1&RFR=NULL

 

CEPH 101: Ceph’in Kurulumu ve Yönetimi

16 Haziran 2020, 14.00 – 15.00: Red Hat Çözüm Mimarı Tamer Bulut

Kayıt için: https://onlinexperiences.com/scripts/Server.nxp?LASCmd=L:0&AI=1&ShowKey=93135&LoginType=0&InitialDisplay=1&ClientBrowser=0&DisplayItem=NULL&LangLocaleID=0&SSO=1&RFR=NULL

 

Red Hat hakkında

Kurumsal açık kaynak yazılım çözümlerinde dünya lideri olan Red Hat, güvenilir ve yüksek performanslı Linux, hibrit bulut, konteyner ve Kubernetes teknolojileri sağlamak için açık kaynak topluluklarından güç alan bir yaklaşımı benimser. Red Hat, müşterilerinin yeni ve mevcut BT uygulamalarını entegre etmelerine, bulut-yerlisi uygulamalarını geliştirmelerine, sektör öncüsü işletim sistemimizde standartlaştırmalarına ve karmaşık ortamlarını otomatikleştirmelerine, korumalarına ve yönetmelerine yardımcı olur. Sunduğu ödüllü destek, eğitim ve danışmanlık hizmetleri, Red Hat’i Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerin güvenilir danışmanı yapmaktadır. Bulut sağlayıcıları, sistem entegratörleri, uygulama tedarikçileri ve açık kaynak topluluklarının stratejik bir iş ortağı olan Red Hat, kurumların dijital geleceğe hazırlanmalarına yardımcı olur.