Ana Sayfa Haberler Platin Bilişim, En Çok Müşteriye Erişen İş Ortağı olarak ödüllendirildi

Platin Bilişim, En Çok Müşteriye Erişen İş Ortağı olarak ödüllendirildi

platin bilisim-globaltechmagazineDubai’de gerçekleştirilen Symantec & Bluecoat İş Ortakları toplantısında Platin Bilişim, En Çok Müşteriye Erişen İş Ortağı olarak ödüllendirildi.

Symantec’in EMEA bölgesindeki iş ortaklarının bu yılki buluşması Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Dubai’de gerçekleştirildi. EMEA bölgesindeki çok sayıda iş ortağının katılımı ile gerçekleştirilen Symantec & Bluecoat İş Ortakları zirvesinde yüksek performans sergileyen iş ortaklarına çeşitli kategorilerde ödüller verildi. Platin Bilişim, 2017 yılı değerlendirmesine göre En Çok Müşteriye Erişen İş Ortağı ödülünü almaya hak kazandı.

Siber güvenlik alanında dünyanın en önde gelen şirketlerinden olan Symantec’in dünya genelinde 35 ülkede toplam 12 bin çalışanı bulunuyor ve ürünlerini 3000’den fazla mühendisi ile geliştiriyor. Dünya genelinde 385 bin müşterisine hizmet veren şirket, 64 binden fazla veri merkezi ve 175 milyon uç noktadaki cihazı koruyor. Symantec ve Bluecoat sistemleri günlük 2 milyar e-postayı tarıyor ve her gün 4 milyon adet daha önceden bilinmeyen yeni tehdidi tespit ederek çözüm geliştiriyor.

Symantec’in siber güvenlik ürünlerinin bireysel ve kurumsal müşterilerine ulaşmasında en yüksek performansı sergileyen iş ortakları arasında yer alan Platin Bilişim, En Çok Müşteriye Erişen İş Ortağı ödülü ile bu alandaki liderliğini bir kez daha tescillemiş oldu. Ödülü Platin Bilişim adına Genel Müdür Ayhan Bamyacı aldı.

Platin Bilişim Satış Direktörü Pınar Bamyacı, ödül ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Günümüzde mobil cihazların ulaştığı penetrasyon düzeyi bilgi ve iletişim teknolojilerinin öneminin de katlanarak artmasına neden oluyor. Yakın zamanda nesnelerin interneti teknolojisine sahip cihazların yaygınlaşmasıyla teknolojinin günlük yaşantımızdaki önemi çok daha fazla arttı. Bu durum, internete bağlı hale gelecek olan buzdolapları, bulaşık makineleri, elektrik sayaçları ya da otomobillerin aynı zamanda siber tehditlere de açık hale geleceği bir çağa girdiğimizin de habercisi. Platin Bilişim olarak, küçük işletmelerden en büyük global kuruluşlara kadar müşterilerimizin bilgi odaklı dünyalarını daha fazla yerde daha fazla riske karşı korumalarına ve yönetmelerine yardımcı olmak için siber güvenlik ve teknoloji çözümlerini en etkili biçimde sunuyoruz. Aynı zamanda siber güvenliğin önemine dair farkındalığın artırılmasında önemli aşamalar kaydettiğimizin de göstergesi olan bu ödülü çalışanlarımız ve tüm iş ortaklarımız adına almaktan dolayı gurur duyuyorum. Bizi bu ödüle layık gören üreticimize teveccühlerinden dolayı teşekkür ederiz” sözleri ile değerlendirdi.