Ana Sayfa Haberler Veeam, yeni Availability Suite 9.5 Update 3’ü duyurdu

Veeam, yeni Availability Suite 9.5 Update 3’ü duyurdu

Veeam-globaltechmagazineVeeam Availability Suite 9.5 Update 3 ile sanal, fiziksel ve çoklu bulut ortamlarında merkezileştirilmiş veri yönetimi kolaylaşıyor. 

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, tek bir Veeam yönetim konsolundan sanal, fiziksel veya bulut olmak üzere tüm iş yükleri için kapsamlı veri yönetimi sunan ve erişilebilirlik sağlayan Veeam Availability Suite (VAS) 9.5 Update 3 (U3) ürününü duyurdu. Büyük ölçekli şirketler, bu çığır açan ürün sayesinde uzun zamandır iş dönüşümünün önünde bir engel olan eski yedekleme ürünlerini bırakarak, ilk defa tek bir dinamik çözümle tüm ortamlarda erişilebilirliği sağlayabilecek. Veeam, sektörün en kapsamlı veri koruma ve erişilebilirlik çözümünü sunarak  pazarın gerçek lideri olduğunu kanıtlıyor.

VAS 9.5 U3’teki yeni yetkinlikler:

  • Veeam Agent for Microsoft Windows1 ve Veeam Agent for Linux v2 için dahili yönetim: VAS 9.5 U3’te kullanıcılar, sanal ve fiziksel iş yükleri için tek bir panel üzerinden karmaşıklığı azaltacak ve kullanışlılığı geliştirecek, merkezileşmiş ajan kurulumu ve yönetimine kavuşuyorlar. Veeam Agent for Microsoft Windows 2.1, iş kritik Microsoft Windows Server yük devretme demetleri için korumaya sahipken Veeam Agent for Linux v2 Veeam Cloud Connect havuzuna yedekleme yeteneği, yedekleme hedefleri ve kaynak şifrelemesi olarak scale-out backup repository’leri ekliyor.
  • VMware Cloud on AWS Desteği: VMware Cloud on AWS için Veeam desteği büyük ölçekli şirketlerin VMware tabanlı açık, özel ve hibrit bulut ortamlarında Veeam’in erişilebilirlik çözümlerini sorunsuzca kurmalarına yardım ediyor.
  • IBM depolama snapshot entegrasyonu: VAS 9.5 Update 3 ayrıca Veeam’in stratejik IBM iş ortaklığının genişlemesinden de faydalanacak. Bu iş ortaklığı içerisinde, IBM Spectrum Virtualize entegrasyonunun da olması Veeam’in depolama snapshot entegrasyon yeteneklerini IBM Storwize ve SAN Volume Controller seçeneklerine genişletiyor. Veeam Universal Storage API tabanlı entegrasyon sayesinde ortak kullanıcılar zaman kazanacaklar, iş maliyetlerini düşürecekler ve düşük kurtarma zamanı ve noktası hedeflerini gerçekleştirecekler.
  • Lenovo depolama entegrasyonu: Veeam ayrıca Lenovo Storage V Series’e yönelik VAS 9.5 Update 3 depolama snapshot entegrasyonu ile Lenovo işbirliğini de derinleştiriyor. Ek olarak, Lenovo DS serisi çok yakın zaman önce ana yedekleme depolaması için hedef olarak Veeam Ready olarak sertifikalandı. Bu da Veeam ve Lenovo müşterilerine çok daha bütüncül bir çözüm sunmuş oldu.
  • VeeamONE’daki yeni analitik ve görüntüleme yetkinlikleri: Veeam, Agent görüntüleme ve raporlamanın yanı sıra VAS 9.5 Update 3’ün yönetim bileşeni olan Backup Compliance Reporting to Veeam ONE’ı ekledi. Bu yeni yetkinlikle son kullanıcılar, yeni zorlayıcı veri yedekleme ve koruma uyumluluk düzenlemelerinde kendilerine yol göstermek için tasarlanmış ek rehberlik ve cihazlara erişebilecekler.

Veeam yakın zamanda Unix ortamlarındaki fiziksel iş yüklerinin korunmasına imkan veren IBM AIX ve Oracle Solaris’i destekleyeceğini de duyurdu.  Bu yeni seçenek, Veeam’in büyük ölçekli şirket ortamlarındaki girişimlerini destemekle kalmıyor aynı zamanda geleneksel eskiden kalan tedarikçileri sanal, fiziksel ve bulut tüm iş yüklerine güvenilirlik ve kullanım kolaylığı getiren çözümle değiştiriyor. Veeam artan müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılaması için portföyünü, Windows ve Linux’a ek olarak Unix ortamlarındaki fiziksel iş yüklerine desteğini genişletiyor. Bu ortamlardaki fiziksel iş yüklerine yönelik destek, Windows ve Linux’a ek olarak büyük şirket ortamlarında varolan iş kritik uygulamalar, sistemler ve verinin korunmasına imkan veriyor.