İlgili İçerikler

Bu hafta gündemdekiler

Avea 2015 TM Forum Excellence Awards’ın Finalinde

avea_globaltechmagazineTürkiye’nin en inovatif mobil operatörü Avea, yenilenen satış ve satış sonrası işlemler sistemi Opera’yı hayata geçirdiği Unicorn projesi ile telekom endüstrisinin en prestijli uluslararası ödüllerinden 2015 TM Forum Excellence Awards’da “Müşteri Odaklılık” kategorisinde finale kaldı.

Avea, Unicorn projesiyle müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) ve sipariş sistemleri altyapısını yeni nesil uygulamalara taşıyan ilk operatör unvanını alırken, aynı zamanda bu sistemi dünyada uygulayan az sayıdaki operatörden biri oldu. Avea, Unicorn satış ve sipariş yönetimi projesinin hayata geçirirken, süreç ve uygulama portföyü açısından da hizmet seviyesini dünya standartlarına taşımış oldu.

Avea’nın Unicorn projesi için Türkiye’nin önde gelen kurumsal yazılım sağlayıcılarından Etiya’nın uluslararası telekom standartlarına uygun geliştirdiği “Telaura” ürünü kullanıldı. Benzerleriyle kıyaslandığında kısa sürede tamamlanan projeyle merkezi ürün katalog yönetimi, tüm kanallardan sipariş girişi ve alınan siparişlerin en kısa sürede tamamlanarak ürün ve hizmetlerin müşterilerin kullanımına sunulması sağlanıyor.

Excellence Awards başvuruları, endüstri liderlerinden, uzmanlardan, analistlerden ve yatırımcılardan oluşan bağımsız bir jüri tarafından değerlendiriliyor. Kazananlar 2 Haziran tarihinde Fransa Nice’te gerçekleşecek olan TMForum Live etkinliğinde açıklanacak.

Teknoloji Makaleleri