Ana Sayfa Haberler Lenovo, EMEA Bölgesi’ni Francois Bornibus’a emanet etti

Lenovo, EMEA Bölgesi’ni Francois Bornibus’a emanet etti

Lenovo Francois BornibusLenovo, EMEA Bölgesi’ni Francois Bornibus’a emanet etti. 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak atamayla hedef, PC, sunucu ve tablet alanında ilk sırada olmak.

Dünyanın ve Türkiye’nin 1 numaralı bilgisayar üreticisi, sunucu alanında ve Moto markası ile akıllı telefon pazarında hızla büyüyen teknoloji devi Lenovo; EMEA Bölgesi (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Operasyon Direktörü ve Genel Müdür Yardımcısı Francois Bornibus’un, 1 Nisan 2017’den itibaren EMEA Bölgesi Başkanlığı’na terfi ettiğini açıkladı. Lenovo’da 2012’de göreve gelmesinin ardından,  bölgenin PC pazarındaki %10’luk payını iki katından fazla artırarak %21.1 seviyesine getiren Bornibus’un, yeni görevi ile Lenovo’yu EMEA bölgesinde PC, tablet ve sunucu alanında liderliğe taşıması bekleniyor. 

Hedef, her alanda liderlik

Bornibus’un hedefleri arasında, dünyanın lider PC üreticisi konumundaki Lenovo’nun bilgisayardaki bu başarısını EMEA Bölgesi’nde de yakalaması yer alıyor. Ayrıca Lenovo’nun üçüncü sırada bulunduğu sunucu pazarındaki yerini, müşterilere sunulan çözümler ile sağlamlaştırması ve Motorola’nın da bu pazardaki gelişimini sürdürmesi konusunda çalışmalar yapması bekleniyor.

Luca Rossi: Başarılarımız sürecek

Bornibus’un terfisi hakkında konuşan, Lenovo’nun EMEA ve Latin Amerika Bölgesi Başkanı Luca Rossi, “Francois’nın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika pazarı ve bu zorlu pazardaki hedeflerimizle ilgili ciddi bir tecrübesi var. Onun liderliği ve tecrübesiyle birlikte, hedeflerimize ulaşmadaki başarımızı devam ettireceğiz” dedi. Lenovo Global Liderlik Ekibi’nin de bir üyesi olan Francois Bornibus, Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Latin Amerika pazarlarından sorumlu olarak Luca Rossi’nin ekibinden yer alacak.