Perşembe, Kasım 30, 2023

Haftanın Enleri

İlgili İçerikler

Proline Bilişim Asya Pazarına da Açıldı

proline_globaltechmagazineİslamabad, Karaçi, Peşaver ve Lahor olmak üzere Pakistan’ın 4 büyük şehrinde ofis açan Türk teknoloji şirketi Proline, şehir ve alan güvenliği kategorilerindeki ürün ve çözümlerini güvenlik alanında yüksek teknoloji çözümlerine ihtiyaç duyan Pakistan’ın hizmetine sunacak. Halihazırda 4 büyük alan ve şehir güvenliği ihalesinin son adımında olan Proline, ilerleyen dönemlerde Pakistan operasyonunu Türkiye’den ve Pakistan’dan sağlanacak insan kaynağıyla da genişletmeyi hedefliyor.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemleri alanında Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da çözümler sunan Türk Teknoloji Şirketi Proline Bilişim, Pakistan operasyonunu hayata geçirerek Asya pazarına da açıldı.

Akıllı Devlet, Akıllı Şehir, Güvenli Şehir ve Güvenli Alan kavramları üzerine geliştirdiği stratejisiyle Türkiye ve Türkiye’nin de içinde yer aldığı coğrafyaya kent güvenlik sistemlerinde kullanılan akıllı yazılımlar, coğrafi bilgi sistemleri, büyük veri analizi ve biyometrik kimlik doğrulama çözümlerini sunan Proline; özellikle terör saldırıları ve toplumsal istikrarsızlıklar nedeniyle ciddi bir güvenlik sorunu ile baş etmeye çalışan Pakistan’ın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor.

4 proje imza aşamasında

İstanbul’daki Ar-Ge merkezinde geliştirdiği ürün ve çözümlerini Türkiye’ye ve Proline Katar ofisi üzerinden de Ortadoğu ve Kuzey Afrika’ya sunan Proline, Pakistan operasyonunu faaliyete geçirdi. İslamabad, Lahor, Peşaver ve Karaçi’de açılan Proline Pakistan ofisleri, ilerleyen dönemlerde uygulanmaya başlayacak olan güvenlik projeleri için satış öncesi hizmetler sunmaya başladı. Proline Pakistan, iki adet havalimanı iki adet de cezaevini kapsayacak güvenlik projeleri için açılan ihalelere katıldı ve bu ihalelerde son aşamaya kaldı. Yerel iş ortaklığı ve oluşan projelere odaklanan Türk mühendislerle birlikte faaliyetlerini sürdüren Proline Pakistan, yaklaşık 180 milyon nüfusa sahip Pakistan’ın güvenlik projeleri için kollarını sıvadı.

Proline Yurt Dışı Projeler Direktörü Furkan Çelebi, Proline Pakistan’ın faaliyetlerine dair şu açıklamayı yaptı: “Pakistan ‘kardeş ülke’ olarak tanımladığımız ve aynı iltifatı kendisinden gördüğümüz bir ülke. Pakistan maalesef son yıllarda sıklıkla terör saldırıları, sosyal istikrarsızlıklar ve siyasi krizlerle anılıyor. Yaklaşık 180 milyonluk nüfusa sahip, önemli ticaret yollarının ortasında yer alan ülkenin güvenlik ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılayarak Pakistan’ın refahına katkıda bulunma amacındayız. Uygulamayı planladığımız projeler ağırlıklı olarak şehir güvenliği ve alan güvenliği kategorilerinde olacak. Bu projeler kapsamında; güvenlik kameraları, kimlik tanıma teknolojileri, sınır kontrolü ve suçlara anında müdahale edilmesini sağlayabilecek merkezi bir kontrol mekanizması gibi ürün ve çözümlerin tedarikini ve kurulumunu üstleneceğiz.”

Proline akıllı güvenlik çözümlerini Pakistan’daki Safe Secure Pakistan 2015 fuarında sergileyecek

Proline, ilerleyen dönemlerde Pakistan’da uygulayacağı projeler kapsamında sağlayacağı ürün ve teknolojileri, 10-12 Mart tarihleri arasında Pakistan’da gerçekleşecek Safe Secure Pakistan 2015 fuarında tanıtacak. Güvenli&Akıllı Şehirler, eID&Biyometri, Alan Güvenliği, Sosyal Medya&Büyük Veri Analizi ve Coğrafi Bilgi Sistemleri alanlarındaki çözümleriyle fuarda yer alacak olan Proline, Asya çapındaki önemli etkinlikler arasında olan fuarın ana sponsorları arasında da yer alıyor.

Teknoloji Makaleleri